Jacek Sasin o nowym rządzie: Trzon będzie ten sam, w resortach "potrzebne korekty"

Wiceprezes Rady Ministrów Jacek Sasin zapowiedział, kiedy zostanie ogłoszony nowy skład rządu. Z jego słów wynika, że układ sił się nie zmieni, a koalicjanci PiS wskażą po dwóch ministrów. Powiedział również, że trzon Rady Ministrów pozostanie ten sam.
Zobacz wideo

Wicepremier Jacek Sasin był gościem w programie "Stan Rzeczy" Polskiego Radia. Ogłosił tam, że skład nowego rządu poznamy w okolicach 12 listopada. Polityk zaznaczył, że powstanie nowego rządu jest już blisko, ale wciąż trwają rozmowy z koalicjantami PiS.

- Najważniejsze już wiemy, że premierem pozostanie Mateusz Morawiecki. Jesteśmy jeszcze jednak w trakcje rozmów wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy - powiedział Jacek Sasin.

Jacek Sasin o nowym rządzie: Trzon będzie ten sam, w resortach nastąpią zmiany

Kto wejdzie w skład nowego rządu? Wicepremier Jacek Sasin zaznaczył, że trzon Rady Ministrów (premier i wicepremierzy) najprawdopodobniej się nie zmieni. Polityk stwierdził jednak, że w resortach "na pewno potrzebne są pewne korekty". Oznajmił także, że nie spodziewa się zmiany układu sił w rządzie. 

- Nasi koalicjanci z Porozumienia i Solidarnej Polski wskazywali do tej pory po dwóch konstytucyjnych ministrów i wszystko na to wskazuje, że tak zostanie - powiedział Jacek Sasin.

Wicepremier wyjaśnił, z czego wynika konieczność zmian w niektórych resortach. Nadchodzące "korekty" są związane z nowymi potrzebami i priorytetami programowymi Prawa i Sprawiedliwości oraz jego koalicjantów.

- Zjednoczona Prawica ma już pewne etapy za sobą i nowe zadania przed sobą. Do nich potrzeba też często nowych konstrukcji, nowego rozłożenia akcentów wewnątrz rządu. W tej chwili właśnie nad tym pracujemy - powiedział wicepremier Sasin.