Politycy i komentatorzy wieszczą powrót Tuska. Wszystko przez książkę. "To komunikat"

Zapowiedź wydania książki Donalda Tuska "Szczerze" uruchomiła lawinę komentarzy i spekulacji. Poza złośliwościami, politycy czy komentatorzy wskazują, że były premier w ten sposób "wraca do gry", czyli może spróbować swoich sił w walce o prezydenturę. - To komunikat: "Jestem, zgłaszam się" - przekonywał Krzysztof Sobolewski z PiS.
Zobacz wideo

Książka Donalda Tuska pt. "Szczerze" zadebiutuje w księgarniach 12 grudnia tego roku. Wraz z zapowiedziami publikacji dziennika byłego premiera i ustępującego przewodniczącego Rady Europejskiej, pojawiają się pierwsze komentarze, które wskazują na to, że Tusk zamierza zrobić krok w stronę powrotu do polskiej polityki. Tym krokiem ma być właśnie książka.

Poseł PiS i szef komitetu wykonawczego tej partii Krzysztof Sobolewski stwierdził w Telewizji Republika, że książka jest dla niego "komunikatem". - Tusk zapowiedział wydanie książki i to stanowi według mnie komunikat: "Jestem, zgłaszam się". Tusk wrzucił tym samym kamyczek do ogródka opozycji - powiedział.

Polityk KO: Tusk najpoważniejszym kandydatem

W programie "Minęła 20" w TVP Info wybrany z list KO Piotr Borys mówił natomiast, że taki scenariusz - z powrotem Tuska do krajowej polityki - jest "niewykluczony". - Pan przewodniczący Donald Tusk jest jednym z najpoważniejszych kandydatów po stronie Koalicji Obywatelskiej - powiedział.

Borys dodał przy tym, że KO nadal pracuje nad tym, by wyłonić kandydata na prezydenta. - Czy będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska czy Donald Tusk? - dopytywał prowadzący.

- Zobaczymy, kto ostatecznie zgłosi swoją chęć kandydowania - odparł Borys.

"Szczerze" Donalda Tuska. Komentarze dziennikarzy

Także komentatorzy, zwłaszcza po prawej stronie, wzięli na celownik książkę Tuska. Krzysztof Feusette, współpracujący z "Sieciami" i jeden z prowadzących "W tyle wizji" ocenił:

Tytuł książki D. Tuska: "Szczerze" - dowodzi, że wszystko wcześniej było ściemą. Ktoś zdziwiony? No, to streszczam "dzieło" bez czytania: Tusk uwielbia Polskę nad życie i nie chce niczego dla siebie. Kocha wnuki, psy, dobrych ludzi, nie cierpi zła i fałszu.

Wiktor Świetlik, dyrektor radiowej Trójki, kpił z kolei:

Tusk napisał książkę "Szczerze"? To jakbyśmy ze Sławomirem Jastrzębowskim napisali razem książkę pt. "Afro".

Warto wyjaśnić: wspomniani Świetlik i Jastrzębowski są łysi. Naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis nie miał za to wątpliwości, pisząc:

Kandydatem opozycji powinien być Donald Tusk. Donald Tusk powinien wystartować. Sądzę, że - a to najważniejsze - on to wie.

Donald Tusk i jego dziennik "Szczerze"

Książka Tuska opisywana jest jako "osobisty dziennik", w którym były premier zawarł opowieści z okresu, gdy był przewodniczącym Rady Europejskiej. W zapowiedzi "Szczerze" Tuska czytamy:

'Szczerze' to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem. A także o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem.

<<Reklama>> Książka "Szczerze" jest dostępna w przedsprzedaży w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (173)
Książka Donalda Tuska "Szczerze". Komentarze dziennikarzy i polityków. Były premier wraca do polityki?
Zaloguj się
 • wo151

  Oceniono 42 razy 32

  Złośliwe komentarze na temat książki przed jej przeczytaniem, jak i ukazaniem się, świadczą o komentatorach

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 27

  Niczego i nikogo pis nie boi się tak jak Tuska do Polskiej polityki , a kaczka znowu pampersy zmienia w tempie 4 na godzinę

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 34 razy 22

  KWIIIK KWIIIIK KWIIIIIIIIK Co za poruszenie na Nowogrodzkiej!
  Wszystkie świnie na pokład! Ratować Karła i Bandę okradającą Polskę!

 • barakuda62

  Oceniono 29 razy 19

  Panika w PiS/dziarni narasta, strach przed utratą kukły do podPiSywania najgłupszych ustaw jest przeogromny.
  PiS/dusie- jeśli mogę was pocieszyć to powiem tyle że to co już dziś was paraliżuje to malutki pikuś tego co czeka was i waszą wydmuszkę.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 18

  najbardziej "podoba mi się" krytyka książki przez tzw dziennikarzy prawicowych, którzy jak wszyscy prawdziwi Polacy - katolicy ani tej, ani żadnej innej książki w życiu nie przeczytali...
  PS, tak pisie syny Tusk to ten, który wam łoił dudę przez 8 lat a potem został wybrany na dwie kadencje na przewodniczącego Rady Europy... a wy czego w życiu dokonsliscie poza inksowaniem 500 +???

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 14

  „Zapowiedź wydania książki Donalda Tuska "Szczerze" uruchomiła lawinę komentarzy i spekulacji.”
  -----
  Jak można komentować i spekulować na temat czegos, co jest
  „zapowiedzią wydania książki”, a czego się jeszcze nie miało w ręku i nie czytało?!
  Nie do pojęcia, co się stało z tym narodem pod presja sekty piso-kościelnej, w przeciągu kilku lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX