Hofman o przyszłości Konfederacji. "Dojdzie do 10 proc., a potem zostanie schrupana przez PiS"

- Polska polityka będzie się zmieniać, ta polaryzacja Prawo i Sprawiedliwość czy Zjednoczona Prawica - Platforma Obywatelska właśnie się na naszych oczach kończy - mówił w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman.
Zobacz wideo

Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie specjalista ds. PR-u Adam Hofman w rozmowie z Dorotą Gawryluk w Polsat News skomentował ostatnie wyniki wyborów parlamentarnych. Stwierdził, że w długotrwałej perspektywie "polska polityka będzie się zmieniać". 

- Ta polaryzacja - Prawo i Sprawiedliwość czy Zjednoczona Prawica - Platforma Obywatelska - właśnie się na naszych oczach kończy - ocenił, dodając, że "opozycji jest bardzo dużo".

Adam Hofman: To Grzegorz Schetyna ma pakiet kontrolny

Według Hofmana, nie jest wykluczone, że Grzegorz Schetyna zostanie ponownie wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

- Grzegorz Schetyna na razie ma wszystkie klucze do przyszłości PO, bo przecież on ustalał listy wyborcze. To było czyszczenie list z konkurencji politycznej, ludzi Donalda Tuska, czy kogoś, kto mógłby mu zagrozić. To on ma pakiet kontrolny - stwierdził były poseł.

W rozmowie w Polsat News Adam Hofman odniósł się również do przyszłości Konfederacji, która z poparciem 6,81 proc. wprowadziła do Sejmu 11 posłów.

- Konfederacja dojedzie raczej do 10 procent, a potem, tak jak Liga Polskich Rodzin, a potem PiS schrupie Konfederację i jej elektorat - ocenił.

Więcej o: