CBA dostało pismo z uwagami Banasia do wyników kontroli. Ma kilkanaście stron

- Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzymało pismo z uwagami szefa NIK Mariana Banasia do raportu z kontroli jego oświadczeń majątkowych - przekazał rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Biuro zdecyduje czy prezes NIK wyjaśnił wątpliwości i czy jego sprawę należy skierować do prokuratury bądź służb fiskusa.
Zobacz wideo

Kontrola oświadczeń majątkowych Mariana Banasia trwała od 16 kwietnia do 16 października. CBA nie ujawniło zastrzeżeń, które sformułowało. Banaś skorzystał z prawa do ustosunkowania się do ustaleń Biura. Kilkunastostronicowy dokument prezes NIK przesłał w czwartek. - Teraz szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego go przeanalizuje i odniesie się do uwag skierowanych do zastrzeżeń, jeżeli chodzi o kontrolę oświadczeń - przekazał Brodowski.

Oświadczenia majątkowe prezesa NIK

Sprawa oświadczeń majątkowych Mariana Banasia ma związek z informacjami, które przedstawił we wrześniu "Superwizjer" TVN. Z reportażu wynikało m.in., że prezes NIK-u był w posiadaniu kamienicy w Krakowie, którą wynajmował mężczyznom prowadzącym tam "hotel na godziny". Banaś przekonywał, że nie wiedział o tym, co dzieje się w budynku. Kamienicę miał otrzymać przed laty zgodnie z prawem od weterana, żołnierza AK w zamian za opiekę, a potem samodzielnie odremontować. Ostatecznie Banaś kamienicę sprzedał.

Centralne Biuro Antykorupcyjne przez pół roku prowadziło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Choć wyników kontroli nie ujawniono, to według mediów, są one dla szefa NIK niekorzystne. Jak np. podawało radio RMF, ma chodzić o "niejasny sposób rozliczania podatków przez obecnego szefa NIK".

Więcej o:
Komentarze (85)
CBA dostało pismo z uwagami Banasia do wyników kontroli. Ma kilkanaście stron
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 44 razy 44

  Panie Testokles, drobne pytanie.
  Czy w momencie gdy pan Marian obejmował tak ważkie stanowisko służby spały, czy robiły pod siebie?

 • hi2per

  Oceniono 38 razy 36

  Tak trzymać pancerny Marianie. Trzymaj się stołka całą kadencję. Wizytówka PiS jak ulał.

 • niko8472

  Oceniono 35 razy 33

  Nic nigdzie Biuro nie będzie kierować, jestem pewien że na tych kilkunastu stronach wyjaśnił że jest kryształem najwyższej jakości... Jeżeli jakieś podatki sobie zatrzymał to tylko dlatego że mu się należały.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 19 razy 19

  niech każdy się zastanowi co może dać Rydzykowi, Prezesowi i Banasiowi...
  im się po prostu należy...

 • ochujek

  Oceniono 17 razy 17

  To PiSowska ustawka. Nic mu nie zrobią, zagrywki pod ciemnego suwerena. Służby czuwają by swojakowi nic złego się nie stało. W burdelu mieli upusty i spusty.

 • dobrylos

  Oceniono 19 razy 17

  Marian załatwi czystkę w ABW i sprawa będzie pozamiatana.

 • niktwazny126

  Oceniono 18 razy 16

  Kilkanaście stron uwag. Może być. Ciekawe, kiedy pan Banaś kieruje NIKiem, skoro ma czas na taką twórczość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX