PKW negatywnie rozpatrzyła kolejne protesty wyborcze. Wśród nich cztery wnioski PiS

Państwowa Komisja Wyborcza negatywnie zaopiniowała 36 protestów wyborczych, w tym 4 złożone przez PiS, jeden przez KO i jeden przez PSL - poinformowała PAP szefowa Krajowego Biura Wyboczego. Wcześniej negatywnie został zaopiniowany także inny protest wyborczy PiS. PKW uznała, że nie widzi podstaw do ponownego przeliczenia głosów, ale ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd Najwyższy.
Zobacz wideo

Jest opinia Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie kolejnych protestów dotyczących wyników wyborów do Senatu. Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość, które nie uzyskało większości w wyższej izbie parlamentu, domaga się ponownego przeliczenia głosów i argumentuje, że głosy oddane jako nieważne mogły zostać źle zakwalifikowane. W reakcji na działania PiS składanie protestów wyborczych zapowiedziała także opozycja. Łącznie wpłynęło ich ponad 200. 

PKW wydała opinię ws. kolejnych protestów wyborczych. Wszystkie negatywne

Na poniedziałkowym posiedzeniu PKW negatywnie zaopiniowała kolejnych 36 protestów wyborczych - poinformowała PAP szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak, cytowana przez TVN 24. Były wśród nich cztery protesty wyborcze złożone przez Prawo i Sprawiedliwość, jeden przez Koalicję Obywatelską i jeden przez PSL. Zdaniem PKW zarzuty podnoszone w protestach wyborczych były "niezasadne"

W ubiegły czwartek PKW negatywnie zaopiniowała protest wyborczy Prawa i Sprawiedliwości dotyczący okręgu wyborczego nr 75 (Katowice). - Te argumenty, które zostały podniesione, nie uprawniają do przyjęcia iż doszło do naruszenia prawa wyborczego w takim zakresie, żeby miało to wpływ na wynik wyborów w tym okręgu senackim - mówił wówczas sędzia Wiesław Kozielewicz, argumentując, że według PKW nie ma więc podstaw do ponownego przeliczania głosów. Z kolei w piątek wydano negatywną opinię o proteście wyborczym PiS w Koszalinie (chodziło o okręg nr 100, gdzie Stanisław Gawłowski pokonał kandydata PiS 320 głosami). Szef OKW w Koszalinie wnosił, by protest wyborczy Prawa i Sprawiedliwości nie był dalej rozpatrywany, odmawiał też przeprowadzenia oględzin kart do głosowania. 

Opinia PKW nie jest wiążąca - ostateczną decyzję ws. protestów podejmie Sąd Najwyższy. PKW zarekomendowała mu nienadawanie im dalszego biegu.

Więcej o:
Komentarze (44)
PKW negatywnie rozpatrzyła kolejne protesty wyborcze. Wśród nich cztery wnioski PiS. "Zarzuty niezasadne"
Zaloguj się
 • starczypl

  Oceniono 17 razy 15

  Ojojojjjjjj.... Aleeee oooodkryyyyycieeeeeee.... :)
  PiSSlamskie degeneraty mafijnej będą przekupywac innych senatorów, gnidy społeczne

 • kuba161048

  Oceniono 11 razy 9

  Co takiego ? PKW do wymiany , lustracja , dekomunizacja itd.
  Piotrowicz już przygotowuje ustawę .

 • hastatrespasos

  Oceniono 10 razy 8

  Oberprezes Kaczograndy i Wszechpolski nie widzi podstaw do przejmowania się tym czy owym, co wymyślają łże-elyty, kryjące się jak szczury w jakichś tam komisjach i biurach wyborczych. Centrala bezprawia, niestrawności i bezkarności ich oceny opiniuje negatywnie z góry. Bo monopol na ŁŻE-prawdę i na wszystko ma dziobousty, i jeszcze się taki nie urodził, co by mu podskoczył.

 • rmarcin555

  Oceniono 9 razy 7

  Nie ma problemu. Ostateczny wyrok wyda tow. Jarosław. Sam w nocy głosy przeliczy. Przewodniczący PKW przywiezie mu je osobiście.

 • big_gadu

  Oceniono 13 razy 7

  W każdej obwodowej komisji wyborczej był na pewno członek z PIS i drugi prawicy !
  I nic nie widzieli żeby napisać o tym w protokole z liczenia głosów !
  Zatem należy ich wezwać do prezesa aby si e wytłumaczyli że tak źle liczyli !

 • monoekann

  Oceniono 17 razy 5

  już dziś, w TVP:'PKW odrzuciła durne i niezasadne protesty TOTALNEJ OPOZYCJI, pokrzyżowali im NIKCZEMNE plany FAŁSZOWANIA wyborów!' Obszerny materiał podstawionych aktorów 'dających świadectwo' matactw KO,Lewicy i Konfederacji.

  'Nic nieznacząca grupa kolesi kpi z DEMOKRATYCZNIE WYBRANEGO RZĄDU!'
  Obszerny materiał o rodzicach, dziadkach i kolegach członków PKW i ich powiązaniu z PRL.

  Bonus. Prezes Jaruś K, pseudonim Kain, Marszałkiem Seniorem.

 • kim-jest-un

  Oceniono 6 razy 4

  To nie szkodzi. Będziemy liczyć do skutku aż suma będzie odpowiednia dla rodzimego Kim Dzong Una . Sądy sądami ale " sprawiedliwość" musi być po stronie PiS- dzielców ...

 • topoco

  Oceniono 6 razy 4

  Protesty nie były po to by zmienić wynik tylko by usprawiedliwić rozczarowujące wyniki.
  W wyborach nas oszukują, samoloty nam strącają, mówią że jesteśmy złodzieje i Banasie.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 8 razy 4

  Bielan razem z całą egzekutywą pisowską liczą na korzystną decyzję swojej pisowskiej, nielegalnej izby SN.

  No fajnie że są tak pewni swojej izby, ale cały czas zapominają że nie mają żadnego ZOMO. Jak chcą unieważnić wyniki wyborów decyzją swojej nielegalnej izby muszą mieć ZOMO. Bez ZOMO to nie wypali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX