"To nie jest Wiosna, do której wstępowałam". Sylwia Spurek odchodzi z partii Roberta Biedronia

Europosłanka Sylwia Spurek ogłosiła, że opuściła szeregi partii Wiosna Roberta Biedronia. To właśnie z jej list dostała się do Parlamentu Europejskiego. "To nie jest Wiosna, do której wstępowałam" - napisała.
Zobacz wideo

Już po wyborach parlamentarnych zaczęto szeroko spekulować, że partie Wiosna i Sojusz Lewicy Demokratycznej połączą się w jedną formację. Według informacji Gazeta.pl, do finalizacji połączenia dwóch partii może dojść jeszcze przed końcem tego roku.

Sylwia Spurek opuszcza Wiosnę Roberta Biedronia

Gdy takie doniesienia nasiliły się, Sylwia Spurek, która z list Wiosny weszła do Parlamentu Europejskiego w tegorocznych eurowyborach, ogłosiła na Twitterze, że opuszcza partię. Spurek na rzecz politycznej kariery porzuciła pracę przy Rzeczniku Praw Obywatelskich (była zastępcą RPO w latach 2015-2019).

To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam. (...). Dziś zrezygnowałam z członkostwa w Wiośnie. Będę niezależną posłanką S&D w PE

- napisała europosłanka, choć nie sprecyzowała jakie są przyczyny jej rezygnacji. Sylwia Spurek stwierdziła, że w Wiośnie pozostają osoby, które "ceni i liczy na współpracę z nimi". Zapewniła też, że mimo opuszczenia partii, jej "wartości, program i cele" pozostają bez zmian.

Więcej o: