"To nie jest Wiosna, do której wstępowałam". Sylwia Spurek odchodzi z partii Roberta Biedronia

Europosłanka Sylwia Spurek ogłosiła, że opuściła szeregi partii Wiosna Roberta Biedronia. To właśnie z jej list dostała się do Parlamentu Europejskiego. "To nie jest Wiosna, do której wstępowałam" - napisała.
Zobacz wideo

Już po wyborach parlamentarnych zaczęto szeroko spekulować, że partie Wiosna i Sojusz Lewicy Demokratycznej połączą się w jedną formację. Według informacji Gazeta.pl, do finalizacji połączenia dwóch partii może dojść jeszcze przed końcem tego roku.

Sylwia Spurek opuszcza Wiosnę Roberta Biedronia

Gdy takie doniesienia nasiliły się, Sylwia Spurek, która z list Wiosny weszła do Parlamentu Europejskiego w tegorocznych eurowyborach, ogłosiła na Twitterze, że opuszcza partię. Spurek na rzecz politycznej kariery porzuciła pracę przy Rzeczniku Praw Obywatelskich (była zastępcą RPO w latach 2015-2019).

To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, ale będę pamiętała tę, do której wstąpiłam. (...). Dziś zrezygnowałam z członkostwa w Wiośnie. Będę niezależną posłanką S&D w PE

- napisała europosłanka, choć nie sprecyzowała jakie są przyczyny jej rezygnacji. Sylwia Spurek stwierdziła, że w Wiośnie pozostają osoby, które "ceni i liczy na współpracę z nimi". Zapewniła też, że mimo opuszczenia partii, jej "wartości, program i cele" pozostają bez zmian.

Więcej o:
Komentarze (388)
Sylwia Spurek rezygnuje z członkostwa w Wiośnie. "To nie jest Wiosna, do której wstępowałam, będę niezależną posłanką"
Zaloguj się
 • 1-wolne

  Oceniono 141 razy 101

  Następnym ruchem pani Sylwio powinno być oddanie legitymacji PE aby być w porządku z wyborcami którzy na Panią głosowali. CZY STAĆ PANIĄ NA TO ?

 • ajk_gierki

  Oceniono 121 razy 85

  Szanowna Pani - taka decyzja wymaga rezygnacji z mandatu, inaczej jest to zwykłe....

 • morgenroth

  Oceniono 101 razy 75

  Wlazłam do Brukseli, a tera pocałujcie mnie wszyscy w zad. Na skórzane paseczki wystarczy ...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 75 razy 59

  ciekawe kiedy w końcu wejdzie w Polsce przepis że osoba występująca z partii powinna również zrezygnować z ewentualnego mandatu, który dzięki tej partii piastuje?
  na 100%, bez przynależności w Wiośnie ta pani by do PE się nie dostała więc uczciwość nakazuje oddanie jej miejsca osobie kolejnej na liście Wiosny do PE

 • zsm-5

  Oceniono 70 razy 50

  Widzisz Sylwia, życie wśród ludzi to nieustający kompromis. Musisz się tego nauczyć lub umrzesz z wiecznej zgryzoty.

 • sepia1111

  Oceniono 56 razy 42

  Kasę już ma, a odpowiedzialność i honor? Bzdura.

 • baby1

  Oceniono 58 razy 40

  Nieładnie pani europosłanka się zachowała. Myśli, że trafiłaby do Europarlamentu, gdyby samodzielnie kandydowała?

 • eva_bramborova

  Oceniono 55 razy 33

  Ta polityczna oszustka i oszołomka wzywa do wprowadzenia prohibicyjnego opodatowania mięsa(wiadomo-hodowla=ocieplnie klimatu) a tymczasem została namierzona z galanterią pochodzenia zwierzęcego-ekskluzywny pasek.Pieprzona hipokrytka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX