Karczewski przewiduje, że Senat stanie się "areną politycznej szarpaniny". "Bazarów w Polsce mamy dosyć"

- Istnieje niebezpieczeństwo, że Senat zamieni się w izbę politycznych awantur. W mijającej kadencji prace legislacyjne szły sprawnie - powiedział w wywiadzie dla "Polska Times" Stanisław Karczewski. Stwierdził również, że, jeśli opozycja będzie miała większość w Senacie, będzie utrudniała prace legislacyjne, które dotychczas szły sprawnie.
Zobacz wideo

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu kończącej się kadencji, w rozmowie z "Polska. The Times" stwierdził, że prace legislacyjne w Senacie dotychczas "szły sprawnie", a teraz, kiedy PiS nie uzyskał większości, "istnieje niebezpieczeństwo, że Senat zamieni się w izbę politycznych awantur". Jak powiedział, obawia się, że jeśli większość przypadnie opozycji, będzie ona celowo wydłużała pracę.

Polityk wyraził nadzieję, że w Senacie znajdą się osoby, które uznają, że ma on wykonywać swoje konstytucyjne funkcje, a nie być "politycznym bazarem". "Bazarów w Polsce mamy dosyć. Wyborcy się przekonają, czyja wizja Senatu się sprawdzi w praktyce: czy wizja PiS, czy totalnej opozycji, która z Senatu chce zrobić arenę politycznej szarpaniny" - powiedział Karczewski.

Stanisław Karczewski: Opozycja wpada w polityczną histerię

Stwierdził, że wniosek o ponowne przeliczenie głosów w kilku okręgach nie jest "zamachem na demokrację", a PO wpada w "polityczną histerię", bo nie może pogodzić się z faktem, iż program Prawa i Sprawiedliwości był atrakcyjniejszy dla Polaków. Według marszałka, opozycja wpada w histerię, kiedy rządzi prawica.

- Opozycja uważa, że tylko ona ma prawo do sprawowania władzy. Oni się wciąż nie mogą pogodzić z tym, że większość Polaków nie podziela ich wizji Polski - Polski sprzyjającej silnym i bogatym, Polski bezkrytycznie przyjmującej obyczajową rewolucję. Dla nich jest nienormalne to, że w Polsce, w demokratycznych wyborach może wygrać partia stojąca na straży tradycyjnych wartości - powiedział Karczewski.

Więcej o:
Komentarze (175)
Karczewski przewiduje, że Senat stanie się "areną politycznej szarpaniny". "Bazarów w Polsce mamy dosyć"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 70

  Stasiek, wasza "sprawność" polega na tym, że na rozkaz przegłosowywaliście największą głupotę w pięć sekund. Nie udawaj większego idioty niż jesteś.

 • alighator2x

  Oceniono 38 razy 38

  karczewski to wyjątkowo tępy głupek, nie widzi że to PiS nie umie się pogodzić z wynikiem demokratycznych wyborów i chce na nowo głosy liczyć

 • pan.szklanka

  Oceniono 36 razy 36

  Prace legislacyjne szły bardzo sprawnie. Ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych nowelizowano ponad 70 razy, prawo energetyczne – 36 razy, telekomunikacyjne – 24 razy.

 • czechy11

  Oceniono 34 razy 34

  Przygotuj sie Towarzyszu Idioto, ze w maju rownież podpis prezydenta przestanie byc na telefon.

 • pablo_spear

  Oceniono 30 razy 28

  He he, odezwal sie.
  Wy zrobiliscie z Sejmu i Senatu maszynki do uchwalania ustaw (jakosc ich kazdy zna) i zrodlo kasiory (kilometrowki, airkuchcinski, wille w wawie).
  A no i zrobiliscie jeszcze wielkie posmiewisko z obu izb.
  Co za mlot z tego pana!

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 27 razy 27

  Zamknij mordę bydlaku. Nie masz prawa kontestować wyboru suwerena. Patrz co ty zrobiłeś z Senatu RP wraz z szajką żoliborskiego kołtuna!

 • fakiba

  Oceniono 24 razy 24

  Nie panie Karczewski , nic się nie stanie oprócz tego że pana tam już nie będzie w kierownitwie

 • dudi-w

  Oceniono 21 razy 21

  Sprawnie demolowaliście prawo, deptaliście Konstytucje i pomiataliście społeczeństwem. Teraz trochę się to wam utrudni - stąd wrzaski i ryki. W przyszłym roku odwołamy Adriana, długoPISa, udającego prezydenta funkjonariusza PISu, który pomagał wam w obalaniu ustroju. Po odwołaniu - stanie przed Trybunałem Stanu a potem także przed sądem. Nowy prezydent nie pozwoli na dalsze poniewieranie prawa. I to będzie koniec waszej załganej formacji. Chce zobaczyc Kaczyńskiego w pasiaku więziennym!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX