O. Tadeusz Rydzyk żali się na zbyt niskie ofiary. I zapowiada: "Idą międzynarodowe siły, diabelskie"

- Idą międzynarodowe siły, diabelskie. Robią wszystko, żeby zniszczyć rodzinę, zniszczyć człowieka, wiarę, Kościół - mówi w rozmowie z Michałem Karnowskim o. Tadeusz Rydzyk. Na pytanie, czy chodzi o "tęczową zarazę", odparł: - Tak, ks. Marek Jędraszewski nazwał to bardzo dobrze.
Zobacz wideo

Tadeusz Rydzyk udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci". W rozmowie z Michałem Karnowskim redemptorysta dużo opowiada o początkach Radia Maryja. żali się też na niewystarczającą "ofiarę" od sympatyków i słuchaczy. - Weźmy pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Często to i ponad 200 tys. ludzi. Tych, którzy czują więcej, którzy rozumieją sprawy, o których mówię. A ilu składa ofiarę? Jak 20 tys., to bardzo dobrze. Wiemy, bo prosimy, by koperty z ofiarami były podpisane, by można później podziękować - mówi o. Rydzyk.

O. Tadeusz Rydzyk o "siłach diabelskich"

Gdy rozmowa schodzi na tematy polityczne, duchowny deklaruje, że zagłosuje na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich, choć wcześniej był "trochę zaniepokojony". W innym wątku o. Rydzyk stwierdza: - Jest jedna ojczyzna nasza, jedna Polska. Komu zależy na tym, żeby to zniszczyć? Czuję wielki niepokój.

Michał Karnowski dopytuje: - Bo idzie fala propagandy lewicowej? 

Nie tylko. To idą międzynarodowe siły, diabelskie. Robią wszystko, żeby zniszczyć rodzinę, zniszczyć człowieka, wiarę Kościół. to jest ta nowa lewica, jak to niektórzy nazywają. W tym ideologia gender, bardzo niebezpieczna

- odpowiada ksiądz.

"Abp. Jędraszewski to wybitny filozof i teolog"

Na pytanie Karnowskiego, czy chodzi o "tęczową zarazę wyrastającą ideowo z czerwonej", o. Rydzyk mówi: - Tak, ks. abp Marek Jędraszewski nazwał to bardzo dobrze. To wybitny filozof i teolog, znawca zjawisk społecznych. Jego doktorat przeczytał Jan Paweł II, wiem o tym od kogoś, komu papież o tym wtedy mówił. Ten atak na ks. abp. Jędraszewskiego odbieram jako coś wstrętnego, próbę stłamszenia człowieka, pasterza Kościoła, wreszcie zablokowania wolności. Ale wierzę, że się nie da. Musimy przy nim trwać i dziękować Panu bogu za tak odważnego pasterza.

Więcej o: