Marek Borowski o aferze z udziałem szefa NIK: Jak cię złapią za Banasia, mów, że to nie twój Banaś

Nowo wybrany senator Koalicji Obywatelskiej Marek Borowski w Porannej rozmowie Gazeta.pl odniósł się do sprawy ewentualnego odwołania szefa NIK Mariana Banasia. Stwierdził, że partia rządząca jest gotowa nawet zmienić ustawę, aby odwołać prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

W rozmowie z Łukaszem Kijkiem nowo wybrany senator Platformy Obywatelskiej Marek Borowski żartobliwie odniósł się do afery z udziałem szefa NIK i faktu, że politycy PiS dziś najchętniej wyparliby się znajomości z niewygodnym kolegą:

- Jak cię złapią za Banasia, mów, że to nie twój Banaś - ironizował Borowski. - Wcześniej wszyscy rozwodzili się nad tym, jak bardzo pan Banaś jest kryształowy. Dziś okazuje się, że chociaż bynajmniej kryształowy nie jest, to nadal jest pancerny. Marszałek Karczewski bardzo stanowczo wycofał się ze swoich wcześniejszych pochwalnych opinii na temat szefa NIK. Joachim Brudziński też zaczął tłumaczyć, że Banaś nigdy nie był członkiem PiS - dodał senator.

Stwierdził również, że sprawę Banasia może wyjaśnić tylko komisja śledcza. - Ale wiadomo, że nie powstanie - podsumował.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie