Prof. Staniszkis proponowała, by to Nowacka była kandydatką na prezydenta. Ta zdecydowanie odmawia

Barbara Nowacka w rozmowie z Konradem Piaseckim w porannej rozmowie w TVN24 odniosła się do propozycji Jadwigi Staniszkis, która powiedziała, że to liderka Inicjatywy Polskiej powinna wystartować w wyborach prezydenckich zamiast Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Nowacka twierdzi jednak, że to Kidawa-Błońska ma odpowiednie kompetencje.
Zobacz wideo

Barbara Nowacka, polityczka Inicjatywy Polskiej, w rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24 w poniedziałkowy poranek zdecydowanie zarekomendowała Małgorzatę Kidawę-Błońską jako kandydatkę Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich w 2020 r.

Nowacka: Małgorzata Kidawa-Błońska nie marudzi, tylko pracuje

- Jestem zwolenniczką kandydatki na prezydenta i uważam, że powinna nią zostać Małgorzata Kidawa-Błońska - stwierdziła Barbara Nowacka. Na pytanie Konrada Piaseckiego o propozycję Jadwigi Staniszkis, aby to Nowacka wystartowała w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego, liderka IP odpowiedziała:

- Dziękuję za miłe słowa, to zawsze podnosi próżność, kiedy człowiek słyszy, że nadaje się na najwyższe urzędy, ale wydaje mi się, że na prezydenta jednak kompetencje ma Małgorzata Kidawa-Błońska. Ona jest człowiekiem konsensusu, kimś, kto umie znaleźć wspólny język także z ludźmi, którzy głosują dziś na PiS, bo czuja się wykluczeni. (...) Małgorzata Kidawa-Błońska była jedną z tych niewielu osób w Platformie, które nie zajmowały się narzekaniem i szukaniem sobie tematów zastępczych. Nie lubię ludzi, którzy grymaszą zamiast pracować. Małgorzata Kidawa-Błońska nie marudzi, ona pracuje.

Staniszkis: Nowacka ma więcej energii i radości niż Kidawa

Prof. Jadwiga Staniszkis w wywiadzie dla wp.pl stwierdziła, że zamiast Kidawy-Błońskiej, to liderkę IP widzi jako kandydatkę KO na prezydenta.

- Ma w sobie dużo więcej radości, optymistycznego podejścia, mimo tragedii, którą przeszła w związku ze śmiercią matki w Smoleńsku. Jest młodą osobą, a takich dziś w polityce brakuje.- stwierdziła socjolożka.

Więcej o: