Odsłonięcie pomnika Przemysława Gosiewskiego w Kielcach. Kaczyński: Zasłużył też na pomnik w stolicy

W Kielcach został odsłonięty pomnik Przemysława Gosiewskiego, parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości, który był jedną z ofiar katastrofy smoleńskiej. - Był człowiekiem niebywałej energii, człowiekiem, dla którego nie było rzeczy niemożliwych, człowiekiem, którego nie można było zatrzymać ani zniszczyć - mówił o Gosiewskim prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz wideo

Pomnik Przemysława Gosiewskiego stanął w Kielcach przy ul. Warszawskiej 2. W uroczystym odsłonięciu oprócz bliskich parlamentarzysty uczestniczyli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Przemysław Gosiewski był najbardziej niezwykłym człowiekiem, jakiego w życiu spotkałem. A tak się składa, że spotkałem w życiu bardzo wielu ludzi. Był człowiekiem niebywałej energii, człowiekiem, dla którego nie było rzeczy niemożliwych, człowiekiem, którego nie można było zatrzymać ani zniszczyć

- mówił prezes PiS. Dodał, że bez Gosiewskiego działacze partii "nie mogliby stworzyć Prawa i Sprawiedliwości i odnieść sukcesów".

Jarosław Kaczyński nawiązał do tego, że Przemysław Gosiewski, choć pochodził z województwa pomorskiego, był zaangażowany w tworzenie struktur PiS w województwie świętokrzyskim. Jak mówił prezes PiS, Gosiewski potrafił zmienić województwo świętokrzyskie z "ziemi, która wspierała czerwonych, na ziemię, która wspiera białych".

- Był niezwykle użytecznym człowiekiem w rządzie, najpierw jako minister, później jako wicepremier budował aktywność tego rządu na różnych kierunkach, nie zapominając nigdy o ziemi świętokrzyskiej. Przyszedł tutaj z zewnątrz, ale związał się z tą ziemią i pokochał tę ziemię - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: Pomnik Przemysława Gosiewskiego powinien stanąć także w Warszawie

- Naszym zobowiązaniem jest doprowadzenie, by miał pomnik także w Warszawie, by miał inne pomniki. Zasłużył na to. Jest jednym z ludzi, którzy stworzyli dobry nurt w polskiej polityce, polskiej historii, w polskich dziejach ostatnich dziesięcioleci

- dodał prezes PiS.

Przemysław Gosiewski był posłem na Sejm IV, V i VI kadencji. Przez kilka miesięcy w 2007 r. pełnił funkcję wicepremiera, a w latach 2006-2007 ministra-członka Rady Ministrów. W latach 2005-2006 i 2007-2010 był przewodniczącym klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

Więcej o:
Komentarze (758)
Przemysław Gosiewski ma pomnik w Kielcach. Kaczyński: Zasłużył też na pomnik w stolicy
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 224 razy 210

  Tu pomnik, tu obelisk, tam tablica, tutaj skwerek imienia zasłużonego członka, tam ulica, rondo i park.
  Tylko zasług brak.

 • kataryniarski

  Oceniono 150 razy 132

  Niepodobny. Gosiewski miał krótkie łapki takie.

  Choć niektórzy twierdza, ze mimo tego, ze krótkie, to były w istocie bardzo długie.

 • elq_1

  Oceniono 112 razy 104

  Następny potworny karzeł wielożenny! Wzór, po prostu wzór!
  Zaraz, zaraz - a co on takiego zrobił poza niepotrzebnym przystankiem we Włoszczowej i spadnięciem w Smoleńsku?
  Obłuda, hipokryzja i łgarstwa na każdym kroku! Oto cały Polskęzbaw!

 • baska_w5

  Oceniono 98 razy 84

  Znowu artysta przedobrzył i osoba na pomniku nie podobna do oryginału. A od Warszawy won.

 • swru

  Oceniono 79 razy 73

  Nie mam nic do Gosiewskiego ,ale jeżeli każdemu pisiorowi będziemy stawiać pomnik za to że był pisiorem i zginął w katastrofie lotniczej to jest jakiś absurd. Facet nie był nikim ważnym ,nie dokonał niczego poza politykowaniem czyli dzieleniem stołków i korzystaniem ze żłobu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX