Stanowisko wicepremiera nie dla Zbigniewa Ziobry. Wynik sondażu jest jednoznaczny

50,1 proc. respondentów uważa, że Zbigniew Ziobro nie powinien otrzymać teki wicepremiera - wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego dla portalu Rp.pl. Przeciwnego zdania jest 21,6 proc. badanych.
Zobacz wideo

Trwają rozmowy Prawa i Sprawiedliwości z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Porozumieniem Jarosława Gowina na temat kształtu przyszłego rządu. Rekomendację klubu PiS na stanowisko szefa rady ministrów otrzymał dotychczasowy premier Mateusz Morawiecki.

Według nieoficjalnych doniesień, ministrem sprawiedliwości miałby pozostać Zbigniew Ziobro. Media spekulowały również w ostatnich dniach na temat ewentualnego objęcia przez Ziobrę teki wicepremiera. Takim aspiracjom Ziobry zaprzeczali jednak dotychczas europosłowie Solidarnej Polski Patryk Jaki i Beata Kempa.

Zbigniew Ziobro wicepremierem? Polacy przeciwni

Niezależnie od tego, pracownia SW Research zapytała Polaków na zlecenie portalu Rp.pl "czy Zbigniew Ziobro powinien otrzymać tekę wicepremiera w rządzie, który powstanie po zebraniu się nowego parlamentu?".

50,1 proc. ankietowanych stwierdziło, że Zbigniew Ziobro takiej teki otrzymać nie powinien. 21,6 proc. uznało, że Zbigniew Ziobro mógłby zostać wiceszefem rządu. 28,3 proc. uczestników badania nie ma w tej sprawie opinii.

Więcej o: