Wojna na "gumkowanie" zdjęć. KPRM i Pałac schowały Trzaskowskiego, a ten "zapomniał" o Dudzie i Morawieckim

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski umieścił na Twitterze zdjęcia z uroczystości odsłonięcia pomnika Wojciecha Korfantego, przywódcy narodowego Górnego Śląska. Radny PiS i podsekretarz MSWiA Błażej Poboży zwrócił uwagę, że na fotografiach nie znaleźli się prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem na zdjęciach opublikowanych na profilach obu kancelarii zabrakło z kolei Trzaskowskiego.
Zobacz wideo

Do odsłonięcia pomnika Wojciecha Korfantego doszło w piątek przy Trakcie Królewskim w Warszawie. Data uroczystości nie była przypadkowa - odbyła się w 101. rocznicę wystąpienia Korfantego w Reichstagu. Polityk domagał się wówczas w przemówieniu zjednoczenia wszystkich ziem polskich.

W odsłonięciu uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i wnuk Wojciecha Korfantego - Feliks Korfanty.

Radny Prawa i Sprawiedliwości i podsekretarz stanu w MSWiA Błażej Poboży zwrócił uwagę na Twitterze, że na zdjęciach z uroczystości umieszczonych na Twitterze Rafała Trzaskowskiego zabrakło Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego.

"Kim trzeba być aby tak wykadrować zdjęcia żeby nie pokazać prezydenta i premiera?" - oburzył się Poboży.

Fotografie na profilach KPRM i KPRP bez Rafała Trzaskowskiego

Tymczasem prezydenta Rafała Trzaskowskiego zabrakło na fotografiach, które na oficjalnym profilu na Twitterze umieściła z kolei Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Włodarz Warszawy pojawia się jedynie przez moment w oddali w krótkim materiale filmowym.

Również Kancelaria Prezydenta RP nie umieściła na Twitterze zdjęć, na których widać byłoby Rafała Trzaskowskiego. Podobnie jak w przypadku Kancelarii Premiera - prezydent stolicy pojawia się na krótko, bez bliskiego planu, w filmie relacjonującym uroczystości.

Więcej o: