Wojna na "gumkowanie" zdjęć. KPRM i Pałac schowały Trzaskowskiego, a ten "zapomniał" o Dudzie i Morawieckim

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski umieścił na Twitterze zdjęcia z uroczystości odsłonięcia pomnika Wojciecha Korfantego, przywódcy narodowego Górnego Śląska. Radny PiS i podsekretarz MSWiA Błażej Poboży zwrócił uwagę, że na fotografiach nie znaleźli się prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Tymczasem na zdjęciach opublikowanych na profilach obu kancelarii zabrakło z kolei Trzaskowskiego.

Do odsłonięcia pomnika Wojciecha Korfantego doszło w piątek przy Trakcie Królewskim w Warszawie. Data uroczystości nie była przypadkowa - odbyła się w 101. rocznicę wystąpienia Korfantego w Reichstagu. Polityk domagał się wówczas w przemówieniu zjednoczenia wszystkich ziem polskich.

W odsłonięciu uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i wnuk Wojciecha Korfantego - Feliks Korfanty.

Radny Prawa i Sprawiedliwości i podsekretarz stanu w MSWiA Błażej Poboży zwrócił uwagę na Twitterze, że na zdjęciach z uroczystości umieszczonych na Twitterze Rafała Trzaskowskiego zabrakło Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego.

"Kim trzeba być aby tak wykadrować zdjęcia żeby nie pokazać prezydenta i premiera?" - oburzył się Poboży.

Fotografie na profilach KPRM i KPRP bez Rafała Trzaskowskiego

Tymczasem prezydenta Rafała Trzaskowskiego zabrakło na fotografiach, które na oficjalnym profilu na Twitterze umieściła z kolei Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Włodarz Warszawy pojawia się jedynie przez moment w oddali w krótkim materiale filmowym.

Również Kancelaria Prezydenta RP nie umieściła na Twitterze zdjęć, na których widać byłoby Rafała Trzaskowskiego. Podobnie jak w przypadku Kancelarii Premiera - prezydent stolicy pojawia się na krótko, bez bliskiego planu, w filmie relacjonującym uroczystości.

Więcej o:
Komentarze (379)
Trzaskowski. Duda i Morawiecki postanowili ukryć, że wspólnie odsłonili pomnik. Wojna na zdjęcia
Zaloguj się
 • Mr. X

  Oceniono 155 razy 131

  Ja pier...le
  Jak dzieci w piaskownicy.
  Inna sprawa, że o ile pamiętam, to gumkowanie zaczęła PiSowska telewizja z serduszkiem WOŚP.

 • krynolinka

  Oceniono 164 razy 114

  Przyjdzie moment, że panowie Duda i Morawiecki sami będą prosić o niepublikowanie ich wizerunków.

 • Leff Ten

  Oceniono 112 razy 82

  No tak bo jak pisowiec wykadruje to dobrze, jak pisowca - to zle. Jak pis wygra wybory to dobrze, jak nie pis - to potencjalne falszerstwo. Jak pis zarzuca osmiorniczke za kilkaset czy tysiac sto zl to zle, jak pisowiec rozdziela i odbiera nagrody po prawie sto tysiecy to dobrze i "nam sie te pieniadze nalezaly" . Panie Blazeju, nie wiem kim trzeba byc ze prowadzi sie wojne na gumkowanie, ale przedstawiajac to tak jednostronnie jak Pan to robi to trzeba byc hipokryta...

 • Jan Kos

  Oceniono 82 razy 62

  Zdjęcie z Budyniem i Moradzieckim to obciach. No chyba, że ktoś należy do mniej wyedukowanej części społeczeństwa głosującej na PiSobolszewię, albo jest się potomkiem chłopa pańszczyźnianego uzależnionego w genach od zamordyzmu.

 • 5-mamuska

  Oceniono 54 razy 44

  pRezydent Duda i Pinokio Morawiecki , wspólnie z Korfantym byli bohaterami Powstań Śląskich i dlatego tylko ich pokazują Kancelarie Premiera i pRezydenta, a Prezydent Trzaskowski jako gospodarz Stolicy zachował się tak jak od lat zachowuje się sekta pisowska (np.wymazywanie SERDUSZEK WOŚP wymazywanie nielubianych obywateli : polityków, artystów, dziennikarzy, działaczy niezależnych zrzeszeń i fundacji) - "jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie".....
  a wtedy jest wielkie narodowe oburzenie Przekrętu i Szmalu !!!

 • atr8

  Oceniono 62 razy 44

  Im szybciej zapomnimy o Dudzie i Morawieckim /że o ich szefie nie wspomnę/, tym lepiej dla wszystkich. Zapomnijmy o osobach, ale ich uczynki będą zapamiętane i osądzone.

 • globus_polski

  Oceniono 49 razy 43

  To jest prywatny profil Trzaskowskiego więc pokazał siebie. Natomiast profil Kancelarii Premiera bynajmniej prywatny nie jest więc mówienie tu o symetrii jest pewnym nadużyciem.
  Wystarczy wejść na Niezależna i prawicowe konta TT by zobaczyć inaczej kadrowane zdjęcia ( podobne do tych co umieściła KP, ale nie te same ) na których widać Trzaskowskiego z komentarzami że to kłamstwo iz wygumkowano Prezydenta Warszawy

 • ochujek

  Oceniono 48 razy 36

  Prezydent i premier pokazują że dzielą ludzi na sorty. No to ich naśladują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX