Kolejny protest PiS z negatywną opinią. OKW w Koszalinie: "Nie ma jakichkolwiek dowodów"

OKW w Koszalinie wydała negatywną opinię o proteście wyborczym PiS - informuje RMF FM. Chodzi o protest Prawa i Sprawiedliwości ws. okręgu nr 100, gdzie Stanisław Gawłowski pokonał kandydata PiS 320 głosami.
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Najwyższego kilka protestów wyborczych, a jeden z nich dotyczył okręgu nr 100 do Senatu (Koszalin).

Kandydat niezależny (choć związany z PO) Stanisław Gawłowski wygrał tam z Krzysztofem Nieckarzem z PiS 320 głosami. PiS uznało, że w tym okręgu było zbyt wiele głosów nieważnych, a różnica między kandydatami niewielka, dlatego też zawnioskowało o ponowne liczenie kart.

Protesty wyborcze PiS. OKW w Koszalinie negatywnie o jednym z nich

Dziennikarz RMF FM Tomasz Skory dotarł do stanowiska Okręgowej Komisji Wyborczej w Koszalinie w tej sprawie, które wysłano do Sądu Najwyższego.

Z treści uzasadnienia protestu wynika, że wnioskodawca nie posiada jakiejkolwiek wiedzy, ani tym bardziej nie wskazał jakichkolwiek dowodów na okoliczności wskazane w zarzucie

- czytamy w RMF FM. Szef OKW w Koszalinie wnosi, by protest wyborczy Prawa i Sprawiedliwości nie był dalej rozpatrywany, odmawia też przeprowadzenia oględzin kart do głosowania. Jak wskazano w stanowisku "wnoszący protest nie wskazał jakiegokolwiek dowodu uprawdopodabniającego, że jego twierdzenia są słuszne".

W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza wydała podobną, negatywną opinię w sprawie protestu wyborczego PiS - dotyczyła także wyborów do Senatu, ale w okręgu nr 75 (Katowice).

Więcej o: