Kolejny protest PiS z negatywną opinią. OKW w Koszalinie: "Nie ma jakichkolwiek dowodów"

OKW w Koszalinie wydała negatywną opinię o proteście wyborczym PiS - informuje RMF FM. Chodzi o protest Prawa i Sprawiedliwości ws. okręgu nr 100, gdzie Stanisław Gawłowski pokonał kandydata PiS 320 głosami.
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość złożyło do Sądu Najwyższego kilka protestów wyborczych, a jeden z nich dotyczył okręgu nr 100 do Senatu (Koszalin).

Kandydat niezależny (choć związany z PO) Stanisław Gawłowski wygrał tam z Krzysztofem Nieckarzem z PiS 320 głosami. PiS uznało, że w tym okręgu było zbyt wiele głosów nieważnych, a różnica między kandydatami niewielka, dlatego też zawnioskowało o ponowne liczenie kart.

Protesty wyborcze PiS. OKW w Koszalinie negatywnie o jednym z nich

Dziennikarz RMF FM Tomasz Skory dotarł do stanowiska Okręgowej Komisji Wyborczej w Koszalinie w tej sprawie, które wysłano do Sądu Najwyższego.

Z treści uzasadnienia protestu wynika, że wnioskodawca nie posiada jakiejkolwiek wiedzy, ani tym bardziej nie wskazał jakichkolwiek dowodów na okoliczności wskazane w zarzucie

- czytamy w RMF FM. Szef OKW w Koszalinie wnosi, by protest wyborczy Prawa i Sprawiedliwości nie był dalej rozpatrywany, odmawia też przeprowadzenia oględzin kart do głosowania. Jak wskazano w stanowisku "wnoszący protest nie wskazał jakiegokolwiek dowodu uprawdopodabniającego, że jego twierdzenia są słuszne".

W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza wydała podobną, negatywną opinię w sprawie protestu wyborczego PiS - dotyczyła także wyborów do Senatu, ale w okręgu nr 75 (Katowice).

Więcej o:
Komentarze (115)
Protesty wyborcze PiS. OKW w Koszalinie negatywnie o wniosku Prawa i Sprawiedliwości
Zaloguj się
 • dejtrejder

  Oceniono 50 razy 46

  Myślę, że pisuar odejdzie w niesławie na skutek przedterminowych wyborów. Kolejne rządy w Polsce muszą być lewicowe światopoglądowo. Trzeba przywrócić w Polsce świeckie, nowoczesne państwo.

 • goldberg

  Oceniono 37 razy 33

  Nie ważne kto głosuje i jak, ważne kto liczy głosy. Żreć szybciej bo się ściemnia. Za dwa lata po podłej zianie nie będzie śladu - zostanie burdel który narobiły k***y

 • D. J.K.

  Oceniono 30 razy 30

  Teraz widać kto beczy jak przegra. A gadali na opozycję haha

 • js08836

  Oceniono 24 razy 24

  PiS wychodzi na idiotów co trudne nie było, skoro się nim jest.

 • ufo2000

  Oceniono 24 razy 22

  Polska wolna od P I Su !!!!!!!!!!!!!!!

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 13 razy 13

  To proste. Prawdziwe są głosy oddane na PiS, a reszta jest sfałszowana. XD

 • jurek4491

  Oceniono 13 razy 13

  PiS dzielcę chcąc dokonać wrogiego przejęcia senatu wychodzą na DURNI i w oczach opinii publicznej wyglądają jak UJE na weselu .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX