Tadeusz Cymański o dymisji Mariana Banasia. "Może by ułatwił wszystkim sytuację"

Tadeusz Cymański w czasie rozmowy w RMF FM nie odpowiedział wprost, czy jego zdaniem Marian Banaś powinien podać się do dymisji. Stwierdził natomiast, że prezes NIK mógłby tym "ułatwić wszystkim sytuację".
Zobacz wideo

W piątek gościem Roberta Mazurka w RMF FM był Tadeusz Cymański. Dziennikarz zapytał go, czy uważa, że Marian Banaś powinien podać się do dymisji. Polityk powiedział, że decyzja należy do samego zainteresowanego, ponieważ tylko on wie, jaka jest prawda. Po czym dodał: "Może by ułatwił wszystkim tę sytuację. Okoliczności są fatalne, ponieważ cień podejrzenia na niego padł, ale jeżeli on nie podaje się, a na ile ja go znam, na ile mam wyobrażenie, bo to tak się fajnie, wszyscy wie pan, <<huzia na Józia>>."

Powiedział również, że jego zdanie na temat dymisji Banasia wynika z wiedzy i doświadczenia. Stwierdził, że zna prezesa NIK od lat i nie wyda definitywnego sądu na niego.

Tadeusz Cymański o mafii VAT-owskiej: Najciemniej pod latarnią

- Najciemniej pod latarnią. Bo się okazuje, że ludzie, którzy ścigali VAT pod jego dowództwem są w areszcie. Nie ma u nas taryfy ulgowej, nie ma litości - powiedział Cymański. Poseł PiS stwierdził, że partia nie umywa rąk w sprawie Banasia, ponieważ wiadomo "czyimi głosami" został wybrany. 

W piątek "Rzeczpospolita" ujawniła że jeden z najbliższych współpracowników Mariana Banasia z czasów, gdy ten pracował w Ministerstwie Finansów został zatrzymany, bo miał wspópracować z tzw. mafią VAT-owską. Wcześniej TVN podał, że w należącej do Banasia kamienicy w Krakowie znajdował się hotel z pokojami wynajmowanymi na godziny.

Więcej o: