Żona Janusza Korwin-Mikkego udzieliła wywiadu. "Powiedział: nie mogę oderwać oczu od pani oczu"

33-letnia Dominika Korwin-Mikke udzieliła pierwszego wywiadu, w którym podkreśliła, że nie zraziło jej to, że nie dostała się do Sejmu z listy Konfederacji i "nadal zamierza działać w polityce". Zaznaczyła też, że nie czuje się obrażona słowami swojego męża, który stwierdził, że "kobiety są mniej inteligentne". - Trzeba znać pewne niuanse językowe, żeby tę wypowiedź zrozumieć - przyznała.
Zobacz wideo

Janusz Korwin-Mikke po 26 latach wrócił do Sejmu i w nadchodzącej kadencji zasiądzie w ławach poselskich jako jeden z polityków Konfederacji. Teraz pierwszego wywiadu udzieliła jego trzecia żona, 33-letnia Dominika Korwin-Mikke, która również starała się o mandat z list Konfederacji. Kobieta zdobyła 2 451 głosów, co nie pozwoliło jej na dostanie się do Sejmu. Rozmowa ukazała się na kanale Youtube dziennikarki Maliny Błańskiej.

Żona Janusza Korwin- Mikkego: Powiedział, że nie może oderwać oczu od moich oczu

Dominika Korwin-Mikke skomentowała swój wynik wyborczy i przyznała, że nie liczyła na dostanie się do Sejmu z list Konfederacji. Jej wynik przyczynił się jednak do wzmocnienia wyniku partii. Jak podkreśliła, zajmowała się polityką zanim jeszcze poznała Janusza Korwin-Mikkego.

Spotkaliśmy się na spotkaniu Unii Polityki Realnej w Krakowie w 2009 roku. Później w kuluarach podczas rozmowy zwrócił na mnie uwagę. Ja byłam wielkim sympatykiem i jego osoby, zachwycałam się nim tak jak wiele kobiet, które się nim fascynują. On zwrócił na mnie uwagę (...). Powiedział: nie mogę oderwać oczu od pani oczu

- opowiadała.

Dominika Korwin-Mikke skomentowała też fakt, że w tegorocznych wyborach parlamentarnych o miejsca w Sejmie ubiegało się łącznie czterech członków rodziny Janusza Korwin-Mikkego. Oprócz niej byli to jego dwaj synowie - Kacper (nr 9 na liście w Legnicy) i Jacek (startował z numerem 4 w okręgu podwarszawskim) a także synowa Anna (nr 14 na liście w Łodzi). Dodatkowo w Warszawie startował zięć polityka, Bartłomiej Piejo (mąż Korynny Korwin-Mikke).

Nie jesteśmy wyjątkiem. Mówi się, że Janusz Korwin-Mikke pcha rodzinę do polityki, a jest przecież Jarosław Wałęsa, jest syn Mazowieckiego, syn świętej pamięci Kornela Morawieckiego...

- tłumaczyła żona Korwin-Mikkego.

Żona parlamentarzysty została też zapytana o seksistowską wypowiedź Janusza Korwin-Mikkego, który podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego w 2017 roku powiedział, że kobiety muszą zarabiać mniej, bo „są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne” (dochodzenie parlamentarne w tej sprawie wszczął wówczas przewodniczący PE Antonio Tajani). - Trzeba znać pewne niuanse językowe, żeby zrozumieć dobrze tę wypowiedź. Tak to zostało odebrane, jakby Janusz powiedział, że to przymus, żeby kobiety zarabiały mniej. A tutaj chodzi o to, że to wynika z sytuacji na rynku - mówiła, dodając, że "to co się mówi, a to, co jest na co dzień, toczy się swoimi prawami". Przyznała też, że nie czuje się obrażona tą wypowiedzią.

Konfederacja wprowadziła do Sejmu 11 posłów, zyskując poparcie 6,81 procent. Wśród nich są m.in. Jakub Kulesza, Konrad Berkowicz, Artur Dziambor, Krzysztof Bosak, Robert Winnicki czy Dobromir Sośnierz.

Czytaj też: 11 Konfederatów weszło do Sejmu. Przypominamy wyczyny Brauna, Berkowicza, Sośnierza i reszty

Więcej o:
Komentarze (301)
Żona Janusza Korwin-Mikkego udzieliła wywiadu. "Powiedział: nie mogę oderwać oczu od pani oczu"
Zaloguj się
 • heycisco1

  Oceniono 100 razy 86

  "Powiedział: nie mogę oderwać oczu od pani oczu, lecz z racji wieku mam problem z oddawaniem moczu". Trzeba cytowac dokladnie.

 • krynolinka

  Oceniono 86 razy 74

  Nie będę niuansować. Napiszę to co myślę. Pani żona Korwina albo jest bardzo cyniczna albo głupia.

 • 2majtek1

  Oceniono 77 razy 63

  Kobiety mniej inteligentne - niuans językowy .
  Po prostu jesteś durną babą i to wszystko.

 • kato-rznik

  Oceniono 55 razy 49

  Kobiety, które "fascynują się" kimś takim, byś może rzeczywiście są "mniej inteligentne". Nie potrzeba znać "niuansów", żeby to rozumieć.

 • lucusia3

  Oceniono 50 razy 42

  Bleee. Musiała mieć rzeczywiście bardzo trudny start, skoro się w desperacji wzięła za starego, obleśnego dziada i to jeszcze ją obrażającego.

 • tomekgaz

  Oceniono 39 razy 35

  Wygląda na to, że pogląd JKM na temat kobiet wynika z jego wlasnych doświadczeń, Pani Dominiko

 • meki_majcher

  Oceniono 40 razy 34

  Kobiety są mniej inteligentne... Cóż, zdaje się że już wiem, na jakiej podstawie Janusz wysnuł ten wniosek...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX