"Rz": Jarosław Kaczyński złożył partii Zbigniewa Ziobry ofertę. Mają dostać jeszcze jedno ministerstwo

W rządzie PiS w nowej kadencji oprócz Zbigniewa Ziobry zasiądzie też inny członek Solidarnej Polski - wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej". SP miała otrzymać od Prawa i Sprawiedliwości propozycję objęcia jednego z trzech dodatkowych resortów - Ministerstwa Cyfryzacji, Infrastruktury lub Energii.
Zobacz wideo

W nowej kadencji Sejmu Solidarna Polska kierowana przez Zbigniewa Ziobrę wprowadzi do parlamentu 17 posłów, a Porozumienie Jarosława Gowina - 18. Trwają rozmowy koalicyjne z Prawem i Sprawiedliwością.

Jak wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej", ministrem sprawiedliwości pozostanie Zbigniew Ziobro. Solidarnej Polsce przypadnie jednak także kolejny resort. PiS miał zaproponować ugrupowaniu objęcie Ministerstwa Cyfryzacji, Infrastruktury lub Energii. Wcześniej w negocjacjach miał padać również resort sportu, ale to rozwiązanie jest już prawdopodobnie nieaktualne. 

Solidarna Polska do PiS: Chcemy respektowania umowy koalicyjnej

– Chcemy po prostu respektowania umowy koalicyjnej przyznającej nam dwa ministerstwa. W ubiegłej kadencji z jednego zrezygnowaliśmy w zamian za stanowisko szefa KPRM dla Beaty Kempy

- mówi w rozmowie z "Rz" jeden z polityków Solidarnej Polski.

Politycy Porozumienia - Jarosław Gowin i Jadwiga Emilewicz - mają zachować swoje stanowiska w resortach nauki i przedsiębiorczości.

Pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji zaplanowane jest na 12 listopada. Zgodnie z Konstytucją, prezydent w ciągu 14 dni od pierwszego posiedzenia wskazuje premiera, który następnie przedstawia prezydentowi skład rządu. Następnie prezes rady ministrów i jej członkowie są powoływani przez głowę państwa. W ciągu kolejnych dwóch tygodni premier musi wygłosić przed Sejmem expose, po czym odbywa się głosowanie nad wotum zaufania.

Więcej o:
Komentarze (71)
"Rz": Jarosław Kaczyński złożył partii Zbigniewa Ziobry ofertę. Mają dostać jeszcze jeden resort
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 26

  Ministerstwo Religii czas począć. Piękne źródło finansowania wszystkich czopków i czopkiń!

 • wmr2000

  Oceniono 33 razy 25

  Kartele dzielą się łupami

 • Motocyklowa TV

  Oceniono 29 razy 21

  Ministerstwo Cyfryzacji będzie w sam raz dla nich. Idealne do masowego hejtowania.

 • c.t.k

  Oceniono 31 razy 17

  "Chcemy po prostu respektowania umowy koalicyjnej ".
  Respektowanie tejże umowy, ważniejsze od respektowania Konstytucji RP

 • chi-neng

  Oceniono 23 razy 13

  No, to już skupił wszystko w jednym miejscu, BY OSIĄGNĄĆ SWOJE OSOBISTE OSTATECZNE CELE, kosztem praworządności, trójwładzy, demokracji i wolności słowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX