Duda za zakazem aborcji "z przesłanek eugenicznych": Jeśli trafi do mnie ustawa, podpiszę ją

Prezydent Andrzej Duda zapewnił w Telewizji Trwam, że podpisze ustawę, która zakazuje aborcji "z przesłanek eugenicznych", jeśli takie przepisy do niego trafią. - Dwie osoby są krzywdzone w tym przypadku: skrzywdzone jest to dziecko, które zostało zabite, i skrzywdzona jest kobieta, która nosi później w sobie, w swojej psychice cały czas tę świadomość - tłumaczył prezydent.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeśli taka ustawa trafi na jego biurko, poprze zakaz aborcji w sytuacjach ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu płodu.

- Jestem pewien, że wspieranie rodziny, że wspieranie rozwoju dzieci i tworzenie jak najlepszej sytuacji demograficznej jest najważniejszym zadaniem władz państwowych. Z tego punktu widzenia ochrona życia jest jednym z elementów bardzo ważnych. Zawsze deklarowałem, że jeżeli do mnie trafi ustawa, która likwiduje tę eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, to ja z całą pewnością taką ustawę podpiszę

- stwierdził Duda w Telewizji Trwam. Dodał, że to "niedopuszczalne", że "są usuwane także ciąże, gdzie dziecko ma zespół Downa".

Andrzej Duda o zakazie aborcji "z przesłanek eugenicznych"

Prezydent stwierdził w wywiadzie, że aborcja jest nie tylko "zabijaniem" dziecka, ale również wywołuje długotrwałe konsekwencje w psychice kobiet.

– Dwie osoby są krzywdzone w tym przypadku: skrzywdzone jest to dziecko, które zostało zabite, i skrzywdzona jest kobieta, która nosi później w sobie, w swojej psychice cały czas tę świadomość. Już nie wspomnę o sytuacji, kiedy kobieta w efekcie usunięcia ciąży po prostu już więcej nie może mieć dzieci

- mówił Andrzej Duda.

Więcej o:
Komentarze (478)
Duda za zakazem aborcji "z przesłanek eugenicznych": Jeśli trafi do mnie ustawa, podpiszę ją
Zaloguj się
 • ebom

  Oceniono 119 razy 111

  Psychiatra się znalazł, znawca psychiki kobiet... i po co takiemu badania, po co słowa kobiet, które taka aborcję przeszły? On wie swoje. Może czas spędzić trochę czasu z rodziną żegnającą konające dziecko z zespołem Edwardsa, które przez kilka godzin/dni życia doświadcza wyłącznie cierpienia? Najgorsze, że Adrian taka ignorancją rzeczywiście te wybory wygra.

 • 1111pln

  Oceniono 105 razy 101

  "Ludzie nigdy z takim przekonaniem i z taką radością nie angażują się w czynienie zła jak wówczas, gdy czynią to z pobudek religijnych."
  Blaise Pascal

 • supertiumacz

  Oceniono 96 razy 90

  "Jestem pewien, że wspieranie rodziny, że wspieranie rozwoju dzieci i tworzenie jak najlepszej sytuacji demograficznej jest najważniejszym zadaniem władz państwowych."

  O tak.
  A my widzimy, jak to państwo wspiera dzieci niepełnosprawne i ich rodziny. Widzieliśmy też, jak matki takich dzieci były traktowane i otaczane miłością w budynku Sejmu przez wybrańców narodu.
  Aż się płakać chce ze wzruszenia.

 • me_on_gazeta

  Oceniono 60 razy 58

  Gdyby moj maz czy ojciec publicznie sugerowałby, że jako kobieta nie mam dość rozumu, żeby o sobie decydować, przestałby nim być. Co za śmieć.

 • pix_d

  Oceniono 55 razy 53

  O! Widzę, że kampania wystartowała w najlepsze: towarzysz Jarosław pisze listy, (kur)wizja połowę dziennika poświęca na wychwalanie sukcesów (p)rezydenta, a sam zainteresowany pierdzielę dyrdymały u toruńskiego belzebuba. Boję się otworzyć lodówkę.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 55 razy 51

  Cynik. Ciekawe, że nie zrobił NIC gdy zrozpaczeni niepełnosprawni apelowali o pomoc i szansę na godne życie przez kilka tygodni w sejmie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX