Michał Szczerba: ich mandat już się kończy. Młody poseł podnosi ciśnienie w PO

- Uważam, że to nowe władze powinny zdecydować, kto będzie kandydatem na prezydenta popieranym przez Platformę Obywatelską. Mandat tego zarządu przecież się już kończy - powiedział w "Faktach TVN" Michał Szczerba z PO.
Zobacz wideo

Platforma Obywatelska stoi przed wyborem marszałka Senatu, nowego szefa partii (wedle wcześniejszych zapowiedzi ma do tego dojść w lutym) oraz kandydata na prezydenta. "Fakty" TVN podały, że zwolennicy Grzegorza Schetyny chcą, by "walka o fotel szefa klubu była ostatnim elementem tej listy. I właśnie o to toczy się najostrzejszy w partii spór".

- Uważam, że to nowe władze powinny zdecydować, kto będzie kandydatem na prezydenta popieranym przez Platformę Obywatelską. Mandat tego zarządu przecież się już kończy - powiedział, cytowany przez "Fakty" TVN młody polityk

Czy młodzi przejmą inicjatywę w partii? Wcześniej Borys Budka zadeklarował, że będzie kandydował na szefa klubu PO-KO, bo "Platforma potrzebuje zmian". Na razie nie zdradził, czy chce zostać szefem całej PO.

W czwartek Grzegorz Schetyna odwołał posiedzenie klubu Platformy Obywatelskiej. Lider PO miał się obawiać, że posłowie wystąpią na nim z wnioskiem o jego odwołanie - wynika z nieoficjalnych ustaleń stacji TVN. 

Póki co jeśli chodzi o kandydata na prezydenta opozycja jest w tyle za PiS, które swojego kandydata już namaściło - Jarosław Kaczyński poparł Andrzeja Dudę.

Więcej o: