Klub PiS wybrał kandydata na nowego premiera. Są też kandydaci na marszałków Sejmu i Senatu

Mateusz Morawiecki na premiera, Elżbieta Witek kandydatką na marszałka Sejmu, jest też kandydat PiS na marszałka Senatu. Takie kandydatury uzgodnił klub parlamentarny PiS.
Zobacz wideo

W czwartek 24 października po południu w Ożarowie Mazowieckim klub Prawa i Sprawiedliwości zebrał się na wyjazdowym posiedzeniu, aby omówić sprawy organizacyjne.

Morawiecki, Witek, Karczewski - wielka trójka PiS

Jak podał na Twitterze PiS, zatwierdzono trzy nazwiska kandydatów na stanowisko szefa Rady Ministrów a także marszałków Sejmu i Senatu. To odpowiednio - Mateusz Morawiecki, Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski. - Teraz decyzja należy do Komitetu Politycznego PiS - przekazano.

Podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że kandydatury: Mateusza Morawieckiego na szefa rządu, Elżbiety Witek na Marszałka Sejmu i Stanisława Karczewskiego na Marszałka Senatu, "zostały zaakceptowane przez całą Zjednoczoną Prawicę" - poinformował z kolei portal 300polityka.

Jak przekazała Interia, na spotkanie w Ożarowie zaproszenie otrzymali zarówno nowi posłowie IX kadencji, jak również ci członkowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie otrzymali w tym roku mandatu poselskiego.

Szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że spotkanie to miało głownie charakter zapoznawczy, ponieważ w ławach poselskich zasiądzie aż 60 nowych parlamentarzystów z ramienia PiS. Spotkanie było zamknięte dla mediów.