Klub PiS wybrał kandydata na nowego premiera. Są też kandydaci na marszałków Sejmu i Senatu

Mateusz Morawiecki na premiera, Elżbieta Witek kandydatką na marszałka Sejmu, jest też kandydat PiS na marszałka Senatu. Takie kandydatury uzgodnił klub parlamentarny PiS.
Zobacz wideo

W czwartek 24 października po południu w Ożarowie Mazowieckim klub Prawa i Sprawiedliwości zebrał się na wyjazdowym posiedzeniu, aby omówić sprawy organizacyjne.

Morawiecki, Witek, Karczewski - wielka trójka PiS

Jak podał na Twitterze PiS, zatwierdzono trzy nazwiska kandydatów na stanowisko szefa Rady Ministrów a także marszałków Sejmu i Senatu. To odpowiednio - Mateusz Morawiecki, Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski. - Teraz decyzja należy do Komitetu Politycznego PiS - przekazano.

Podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że kandydatury: Mateusza Morawieckiego na szefa rządu, Elżbiety Witek na Marszałka Sejmu i Stanisława Karczewskiego na Marszałka Senatu, "zostały zaakceptowane przez całą Zjednoczoną Prawicę" - poinformował z kolei portal 300polityka.

Jak przekazała Interia, na spotkanie w Ożarowie zaproszenie otrzymali zarówno nowi posłowie IX kadencji, jak również ci członkowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie otrzymali w tym roku mandatu poselskiego.

Szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że spotkanie to miało głownie charakter zapoznawczy, ponieważ w ławach poselskich zasiądzie aż 60 nowych parlamentarzystów z ramienia PiS. Spotkanie było zamknięte dla mediów. 

Więcej o:
Komentarze (206)
Klub PiS wybrał kandydata na nowego premiera. Są kandydaci na marszałków Sejmu i Senatu
Zaloguj się
 • zdzich02

  Oceniono 53 razy 41

  Klub PiS wybrał kandydata na nowego premiera. Jaki klub PiS? Premiera wybrał Jaroslau Kaczescu.

 • kuba161048

  Oceniono 46 razy 36

  Mafia obraduje .
  Wszystko po staremu .

 • ercu

  Oceniono 40 razy 34

  I przychodzi do wyboru marszałka senatu i nie wybierają Karczewskiego... mam nadzieję, że nie będzie malował nowego portretu

 • earthboundmisfit

  Oceniono 37 razy 29

  "Teraz decyzja należy do Komitetu Politycznego PiS"

  Niedoczekanie, komuchy. To nie komitet polityczny PiS będzie decydował, kto ma być marszałkiem Senatu. I na pewno nie będzie nim Karczewki. Wypad z willi - niech idzie pracować dla idei.

 • pedro.666

  Oceniono 39 razy 29

  a) klub parlamentarny PiS
  b) komitet polityczny PiS
  c) Jarosław Kaczyński
  - znajdź 3 różnice

 • kormo

  Oceniono 38 razy 28

  Ja na miejscu Schetyny wysunąłbym kandydaturę Jachiry na marszałka. niech debatuje z Witek :)

 • 2majtek1

  Oceniono 33 razy 27

  Wzruszyłem się , jacy oni demokratyczni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX