Jarosław Kaczyński już kradnie show w nowym Sejmie. Jest nagranie. "Ja-ro-sław!"

Nowo wybrani posłowie IX kadencji odebrali zaświadczenia o wyborze do Sejmu. Kiedy swój dokument od przewodniczącego PKW odbierał prezes PiS Jarosław Kaczyński, po sali rozeszły się okrzyki "Jarosław! Jarosław!" i głośne owacje. Brawo bił między innymi premier Mateusz Morawiecki. Odbieraniu zaświadczeń przez przewodniczących innych partii nie towarzyszyły tak entuzjastyczne reakcje.
Zobacz wideo

Nowo wybrani posłowie IX kadencji odebrali zaświadczenia o wyborze z rąk szefa PKW Wiesława Kozielewicza w Sali Kolumnowej Sejmu. 

Kozielewicz stwierdził, że w październiku 2019 r. padł frekwencyjny rekord ostatniego 30-lecia i wyborach wzięło udział ponad 18 mln Polek i Polaków, czyli aż 61,74 proc. uprawnionych do głosowania. W poselskich ławach zasiądzie 235 posłów PiS, 134 Koalicji Obywatelskiej, 49 Lewicy, 30 Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz'15), 11 Konfederacji i 1 Mniejszości Niemieckiej.

Owacjom nie było końca

Odbiorowi dyplomów przez nowych posłów towarzyszyła uroczysta atmosfera, ale kiedy do szefa PKW podszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński, rozległy się gromkie brawa i okrzyki "Jarosław, Jarosław!".

Zaświadczenia  dla posłów IX Kadencji w SejmieZaświadczenia dla posłów IX Kadencji w Sejmie Zaświadczenia dla posłów IX Kadencji w Sejmie, Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Prezes skradł show pozostałym liderom partii. Ani Grzegorz Schetyna, ani Władysław Kosiniak-Kamysz tak gromkich oklasków od swoich partyjnych kolegów nie zebrali.

Mateusz Morawiecki też zebrał brawa

Nieco mniejsze owacje otrzymał premier Mateusz Morawiecki. W chwili odbioru zaświadczenia posłowie nowej kadencji nagrodzili go brawami i skandowali: "Mateusz! Mateusz!”.

Więcej o: