Jarosław Kaczyński już kradnie show w nowym Sejmie. Jest nagranie. "Ja-ro-sław!"

Nowo wybrani posłowie IX kadencji odebrali zaświadczenia o wyborze do Sejmu. Kiedy swój dokument od przewodniczącego PKW odbierał prezes PiS Jarosław Kaczyński, po sali rozeszły się okrzyki "Jarosław! Jarosław!" i głośne owacje. Brawo bił między innymi premier Mateusz Morawiecki. Odbieraniu zaświadczeń przez przewodniczących innych partii nie towarzyszyły tak entuzjastyczne reakcje.
Zobacz wideo

Nowo wybrani posłowie IX kadencji odebrali zaświadczenia o wyborze z rąk szefa PKW Wiesława Kozielewicza w Sali Kolumnowej Sejmu. 

Kozielewicz stwierdził, że w październiku 2019 r. padł frekwencyjny rekord ostatniego 30-lecia i wyborach wzięło udział ponad 18 mln Polek i Polaków, czyli aż 61,74 proc. uprawnionych do głosowania. W poselskich ławach zasiądzie 235 posłów PiS, 134 Koalicji Obywatelskiej, 49 Lewicy, 30 Koalicji Polskiej (PSL i Kukiz'15), 11 Konfederacji i 1 Mniejszości Niemieckiej.

Owacjom nie było końca

Odbiorowi dyplomów przez nowych posłów towarzyszyła uroczysta atmosfera, ale kiedy do szefa PKW podszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński, rozległy się gromkie brawa i okrzyki "Jarosław, Jarosław!".

Zaświadczenia dla posłów IX Kadencji w SejmieZaświadczenia dla posłów IX Kadencji w Sejmie Zaświadczenia dla posłów IX Kadencji w Sejmie, Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Prezes skradł show pozostałym liderom partii. Ani Grzegorz Schetyna, ani Władysław Kosiniak-Kamysz tak gromkich oklasków od swoich partyjnych kolegów nie zebrali.

Mateusz Morawiecki też zebrał brawa

Nieco mniejsze owacje otrzymał premier Mateusz Morawiecki. W chwili odbioru zaświadczenia posłowie nowej kadencji nagrodzili go brawami i skandowali: "Mateusz! Mateusz!”.

Więcej o:
Komentarze (360)
Jarosław Kaczyński już kradnie show w nowym Sejmie. Jest nagranie. "Ja-ro-sław!"
Zaloguj się
 • goupille

  Oceniono 65 razy 53

  We Wronkach też będzie miał mocne wejście, a współosadzeni będą skandować: Jarosław! Jarosław!

 • pedro.666

  Oceniono 57 razy 49

  Wie-sław! Wie-sław! Wie-sław! Czasy się zmieniają, a okrzyki jakby mniej...

 • burn74

  Oceniono 40 razy 36

  Ktoś napisal na Internecie:

  "Oto jak wygląda Kaczyński według Amerykanów:

  Niski, otłuszczony człowieczek o zepsutych zębach, zaniedbanym zdrowiu i wyglądzie. Podczas wystąpień publicznych denerwująco mlaska i wywija językiem, nie kontroluje mimiki twarzy i brzmi jak wczesny Chruszczow.
  Jest bratem tragicznie zmarłego, jednego z najsłabszych prezydentów Polski, który kompromitował kraj za granicą, przepychał się o władzę z premierem kraju, miał hopla na własnym punkcie i był pośmiewiskiem zachodnich dziennikarzy. Dziś wynoszony na pomniki człowiek bez większego dorobku, którego brat bliźniak chce podkolorować i uwieczniać za pieniądze państwowe.
  Jest prezesem populistycznej partii, która oferuje nacjonalizm i izolacjonizm w połączeniu z socjalnym rozdawnictwem pieniędzy. Program wyborczy miał oparty na podgrzewaniu lęku przed imigrantami, oferowaniu pieniędzy i spiskowych teoriach rozgrabiania gospodarki przez obcy kapitał.
  Jest drugoligowym, zakompleksionym politykiem, któremu nigdy nie udało się wejść na salony politycznych elit. Kierowany żądzą zemsty za niepowodzenia polityczne swoje i swojego brata. Jako polityk nie odnotował większych sukcesów. Został usunięty z grona współpracowników Lecha Wałęsy po objęciu przez niego prezydentury. Krótko i bez sukcesów premierował koalicyjnemu rządowi.
  W 2015, dowodzona przez niego koalicja zdobyła władzę dzięki ordynacji wyborczej, która premiuje duże ugrupowania. Dzięki głupocie politycznej partii centrowych, które nie potrafiły się zjednoczyć w wyborach, rządzi dziś krajem z tylnego siedzenia w imieniu 5.7 mln Polakow, czyli 19 proc. uprawnionych do głosowania. Jego żelazny elektorat stanowią starsi i słabo wykształceni, zagorzali katolicy w opozycji do polityki kościoła papieża Franciszka. Prezes promuje swoimi politycznymi zachowaniami nacjonalizm, rasizm, homofobię, mowę nienawiści. Kokietowane są faszyzujące organizacje skrajnej prawicy.
  Otoczony ludźmi o podobnym kalibrze, którzy uznali jego duchowe przywództwo mimo ewidentnego braku dorobku intelektualnego. Widziany jako szansa na wybicie się dla nieudaczników, którzy winą za swoją mierność obarczają innych. Kadry rządzącej partii tworzą czwartoligowi politycy bez doświadczenia, wykształcenia i walorów intelektualnych niezbędnych w zarządzaniu państwem.
  Firmuje działania ograniczające trójpodział władzy i wolność mediów. Przekierowuje Polskę w kierunku autorytarnego putinowskiego systemu.
  Oceniony negatywnie i krytykowany przez Unie Europejską i Stany Zjednoczone, które nawołują do zmiany polityki i poszanowania demokracji.
  Cyniczny, niedowartościowany lider politycznej formacji, który cierpi na brak uznania od liczących się na świecie osób i organizacji.
  W działalności politycznej stosuje retorykę goebbelsowką i putniowską oraz wdraża praktyki reżimu komunistycznego."

 • j717171

  Oceniono 49 razy 35

  Hitler tez zbierał owacje, podczas swoich przemówień. Głupi głupiemu klaszczą.

 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 29

  W zasadzie to się wszyscy zastanawiają dlaczego panu prezesowi nominacji PKW nie przywiozła do domu. Musiał się zrywać chamskim świtem i lecieć na odbiór.

 • lindhorst1

  Oceniono 42 razy 28

  "Wiesław, Wiesław!!!" Potem: "Gierek, Gierek!!!" Nic nowego. Koniec też będzie podobny.

 • pritchard

  Oceniono 37 razy 27

  Jak na spotkaniach w Amwayu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX