Jarosław Kaczyński napisał dwa listy. "Reelekcja Dudy gwarancją zamożnej i sprawiedliwej Polski"

Jarosław Kaczyński w czwartek napisał dwa listy: do wyborców i parlamentarzystów. W tym drugim stwierdził, że "piękne zwycięstwo nad siłami Polski Minus trzeba przypieczętować" sukcesem Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Jego reelekcja ma być "gwarancją budowania zamożnej, sprawiedliwej, solidarnej oraz silnej Rzeczypospolitej".
Zobacz wideo

W liście do parlamentarzystów Jarosław Kaczyński podziękował za zaangażowanie i wysiłek podczas kampanii wyborczej. Wyraził również wdzięczność rodzinom kandydatów za wsparcie i wyrozumiałość. "Szczególne brawa i podziękowania należą się tym z Państwa, którzy bardzo ciężko pracowali nie bacząc na to, że Ich szanse wyborcze - z różnych powodów - nie były największe" - napisał.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: Trzeba przypieczętować zwycięstwo

Kaczyński stwierdził również, że zwycięstwo PiS w wyborach jest "nie tylko ogromnym sukcesem, ale nie mniejszym zobowiązaniem wobec Polski", a dzięki niemu dalej będzie możliwe budowanie "Polski Plus". Jednak należy to przypieczętować zwycięstwem Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Reelekcja Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, który jest naturalnym kandydatem na najwyższy urząd w państwie dla pragnących lepszego życia oraz wyznających tradycyjne wartości Polek i Polaków, będzie gwarancją budowania zamożnej, sprawiedliwej, solidarnej oraz silnej Rzeczypospolitej

- napisał prezes PiS.

W liście skierowanym do wyborców Kaczyński podziękował za zaufanie, dzięki któremu "Zjednoczona Prawica ponownie uzyskała w Sejmie większość bezwzględną". Napisał również, że opowiedzieli się oni za "Polską Plus" i "wielkimi programami wsparcia, na które polskie rodziny czekały od 30 lat". Stwierdził, że wyborcy PiS zagłosowali za "Polską godnego życia - solidarną i sprawiedliwą, dbającą o dobro ogółu obywateli".

Więcej o: