Klub PiS spotka się na posiedzeniu wyjazdowym. W planach zapoznanie i listy od Kaczyńskiego

Po południu posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości spotkają się na wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego. Nieoficjalnie wiadomo, że politycy partii rządzącej po uroczystości wręczenia zaświadczeń o wyborze na posłów pojadą do Ożarowa Mazowieckiego.
Zobacz wideo

Według szefa Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, spotkanie będzie miało charakter zapoznawczy a rozmowy mają dotyczyć spraw organizacyjnych. Polityk przyznał, że mowa będzie o mobilizacji na posiedzeniach obu izb parlamentu, bo przy takim układzie sił w Parlamencie najważniejsza będzie dyscyplina i frekwencja na posiedzeniach.

Sobolewski zapowiedział również, że Jarosław Kaczyński skieruje powyborcze listy do wyborców, kandydatów i nowo wybranych parlamentarzystów swojej partii. Polityk przyznał, że podczas posiedzenia klubu parlamentarnego padną też słowa dotyczące wyborów prezydenckich.

Realizacja pakietu mimo problemu z Senatem

Z kolei wicepremier Piotr Gliński stwierdził, że mimo braku większości PiS w Senacie, nie spodziewa się opóźnień w realizacji pakietu działań na 100 dni nowego rządu zapowiadanego jeszcze w kampanii wyborczej. Jak podkreślił, w nowej kadencji ugrupowanie chce skupić się również między innymi na sprawach ochrony zdrowia zwiększając budżet Ministerstwa Zdrowia i tworząc specjalny fundusz inwestycyjny dla szpitali.

W wyniku wyborów parlamentarnych PiS wprowadziło do Sejmu 235 posłów, co daje partii samodzielną większość. W Senacie ugrupowanie zdobyło 48 mandatów, co spowodowało utratę kontroli nad izbą wyższą parlamentu. Senat może jedynie opóźnić uchwalanie ustaw.

Więcej o: