Sławomir Neumann "na detoksie". Przestałem przeklinać i mam nadzieję, że rzucę ten wredny nałóg

Sławomir Neumann skomentował wynik Koalicji Obywatelskiej w ostatnich wyborach parlamentarnych. Dodatkowo były szef klubu Platformy Obywatelskiej pytany o aferę z nagraniami z Tczewa przyznał, że stara się zrezygnować z nałogu jakim jest przeklinanie.
Zobacz wideo

Sławomir Neumann był gościem "Expressu Biedrzyckiej". W rozmowie polityk odniósł się między innymi do wyników Koalicji Obywatelskiej w październikowych wyborach parlamentarnych. - Mamy lepszą pozycję niż przed czterema laty, ale liczyliśmy na więcej. Nie ma hurra-optymizmu, raczej spokojny namysł, jak wykorzystać te atuty, które mamy, czyli większość w Senacie - podsumował były szef PO.

Sławomir Neumann odniósł się do afery taśmowej z Tczewa: "Sam do siebie mam pretensję. Mam nadzieję, że rzucę ten wredny nałóg"

Dodatkowo polityk jest zdania, że wybory prezydenckie w 2020 roku mogą całkowicie zmienić scenę polityczną w Polsce, gdyby kandydatowi opozycji udało się je wygrać. Według Sławomira Neumana pierwszym kandydatem Koalicji w wyborach prezydenckich powinien być Donald Tusk. - Ja myślę, że jest kilka nazwisk, które na pewno trzeba brać pod uwagę. Na pewno to jest Donald Tusk, chociaż jeszcze nie określił się za chęcią kandydowania, ale też nie powiedział, że nie będzie kandydował. Na pewno też Małgorzata Kidawa-Błońska. Jest jeszcze Rafał Trzaskowski i kilka innych osób, które mogą być dobrymi kandydatami - powiedział Sławomir Neumann.

Były szef Platformy Obywatelskiej został także zapytany o aferę taśmową z Tczewa. Na nagraniach z lokalnymi działaczami PO, która odbyła się w 2017 roku, słychać Sławomira Neumanna, który mówi między innymi: "rzygam Tczewem", "nie chce się zajmować Tczewem, bo tam są same po**by" czy "jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości". Polityk przepraszał już wyborców za użyte sformułowania. Teraz dodatkowo przyznał, że stara się oduczyć przeklinania. - Sam do siebie mam pretensję za Tczew. Choć nie powinno się tak mówić, bo to nie Tczewa, a działaczy partyjnych dotyczyło (...). Jestem na detoksie. Przestałem przeklinać i mam nadzieję, że rzucę ten wredny nałóg - zakończył polityk.

Więcej o:
Komentarze (129)
Sławomir Neumann "na detoksie". Przestałem przeklinać i mam nadzieję, że rzucę ten wredny nałóg
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 28 razy 20

  99% Polaków klnie - i całkiem spora ich część, to pierd...... hipokryci!!!

 • o_kulson_nac

  Oceniono 16 razy 16

  Naród Wolski, katolicki, nikt tu nie przeklina przecież.
  W tym nagraniu słychać polityka, który mówi językiem, jakim posługuje się przeciętny Polak i Wolak, po spożyciu jakiś 100 gramów wódki. Po dwustu jest ostrzej. Ani dobrze, ani źle - to fakty.
  Co do meritum tego nagrania - jest ono o lojalności i stawianiu na ludzi, których się jest pewnym, mimo, że dyktaturka próbuje ich zdyskredytować. Czyli to jest naprawdę dobre merytorycznie. I koniec. Jeśli warto z jakimś nałogiem zerwać, to może nie pić tych 100 gramów wódki.

 • julietwhiskey

  Oceniono 15 razy 13

  WSZYSCY przeklinają! Księża też. Tak schodzą z nas emocje. Ważne, aby robić to prywatnie.
  A jeśli ktoś podsłuchuje, to jego problem.

 • remo29

  Oceniono 24 razy 12

  Musi być naprawdę cienko na Nowogrodzkiej, skoro puścili trolle na temat, że jakiś facio klnie jak szewc.

 • dante_waw

  Oceniono 5 razy 5

  Na serio... chodzilo o przeklinanie??? a nie o nazwanie swoich wyborcoe "tymi co nie wiedza", "staniu murem za swoimi chocby nie wiem co" i "wyprowadzaniu w kajdankach Amadmowicza"....?

  Jak sie pieknie wywinalem.. nawet nie stracilem stolka przewodniczacego na Pomorzu...

 • obserwator_86

  Oceniono 5 razy 5

  Jak widać mamy tutaj do czynienia z identyczną techniką jak w przypadku nagrań z Sowy - skupić uwagę wyłącznie na pierdołach. Tam była "łaska robiona Amerykanom" w wykonaniu Sikorskiego, a tutaj wulgaryzmy Neumanna. Taaa, bo statystycznego Polaka, który na co dzień klnie konkretniej niż osoby z takich nagrań to w ogóle rusza...

  Tego, że politycy są kompletnie zdemoralizowani jest świadom praktycznie każdy. To rak, z którym należy walczyć, ale jednocześnie wyleczenie jest możliwe. O wiele gorszym problemem są tak stronnicze media - z tym walczyć w prosty sposób się nie da, bo finansowane przez "tych, którym zależy" są w stanie przeżyć nawet przy załamaniu oglądalności/poczytności, a dodatkowo swoją pozycją budowaną na bardzo niefajnych układach wykosić praktycznie każdą rodzącą się konkurencję.

 • westgreg

  Oceniono 5 razy 5

  No skoro Pan Neumann przestał już przeklinać, to może kandydować na przewodniczącego PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX