Jadwiga Emilewicz w Gazeta.pl o zmianie limitu stawki ZUS: Rozmawiałam o tym z premierem. Jest przychylność

Gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl była w czwartek Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Szefowa resortu mówiła, że "jest przychylność" rządu, by w parlamencie pochylić się nad poprawką do ustawy budżetowej.

- Są co najmniej trzy powody, dla których warto limit zachować. Jeśli nie na poziomie 30-krotności, to 40-45-krotności. Moim zdaniem to jest bariera, która nie sprawi, że osoby, które dzisiaj z tego korzystają, 380 tys. osób zatrudnionych, będą szukały optymalizacji, będą się samozatrudniać i być na 19-procentowym podatku liniowym i najniższym ZUS-ie - mówiła Jadwiga Emilewicz. Minister pytana przez Jacka Gądka, czy rozmawiała na ten temat z prezydentem, powiedziała, że nie, ale poruszała ten temat z premierem i kolegami z rządu. - Jest przychylność do tego, żeby się nad zmianą pochylili na poziomie parlamentu - wyjaśniła.

Więcej o:
Komentarze (6)
Poranna Rozmowa Gazeta.pl. W czwartek gościem Jadwiga Emilewicz
Zaloguj się
 • polak666maly

  Oceniono 7 razy 7

  znowu lansujecie ta kretynke?

 • borman60

  Oceniono 6 razy 6

  Jej nie można słuchać .Szybciej mówi niż myśli .Jak nakręcona przez premiera ,katarynka .

 • loneman

  Oceniono 4 razy 4

  Ble ble ble....

 • jsd1952

  Oceniono 4 razy 4

  Szanowni Państwo! Nie widzę powodu do zdziwień, no może poza zezwoleniem Pana Jarosława Kaczyńskiego na przeprowadzenie wyborów do Sejmu i Senatu AD 2019. Pan J. K. konsekwentnie realizuje swoją wersję Frontu Jedności Narodu z niekiedy /jak obecne, być może ostatnie wybory/ małymi ekstrawagancjami. Pamiętam, i zapewne Pan J. Kaczyński również pamięta przedmiot o naukach politycznych w ramach studiów wyższych. Omawiano tam między innymi system partyjny państwa, z jedną a nie wielu partiami. Uzasadniano to poparciem narodu /wtedy nie używano nazwy suweren/ dla partii oraz udziałem w rządzeniu jednej organizacji związkowej /obecnie ma to być Solidarność/ jednej organizacji młodzieżowej itp. itd. Widać, że Pan Jarosław Kaczyński dobrze przyswoił sobie te nauki i teraz powoli, acz systematycznie wprowadza je w życie. Nihil novi sub solum, jak mawiali starożytni...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX