Szykują się duże zmiany w rządzie. Jacek Czaputowicz może stracić MSZ na rzecz Krzysztofa Szczerskiego

Wygląda na to, że skład nowego rządu będzie się znacznie różnił od tego aktualnego. Jedną z osób, która może stracić stanowisko, jest Jacek Czaputowicz, aktualny szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Na jego miejsce może wejść Krzysztof Szczerski - dowiedziało się radio RMF FM.
Zobacz wideo

Już niedługo poznamy rząd PiS w nowym, odświeżonym wydaniu. Wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami małej rewolucji kadrowej. 

MSZ może mieć nowego szefa

Jedną z osób, które mają zostać wymienione przy tworzeniu nowego rządu, jest Jacek Czaputowicz. Jak dowiedziało się radio RMF FM, największe szanse na jego zastąpienie w funkcji ministra spraw zagranicznym ma Krzysztof Szczerski, aktualny szef Gabinetu Prezydenta RP. Miał on być rozważany na to stanowisko już w 2017 roku, kiedy z resortu odchodził Witold Waszczykowski. Wtedy jednak przeciwny takiej decyzji miał być PiS, pomimo poparcia Andrzeja Dudy.

Teraz jednak Krzysztof Szczerki ma mieć szanse na kierowanie ministerstwem, o ile właśnie prezydent wyrazi na to zgodę. Ten jednak może zablokować taki "transfer" ze względu na zbliżające się wybory prezydenckie.

Możliwe zmiany w MSWiA. Mariusz Kamiński zostanie pod jednym warunkiem

Aktualnie szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji jest Mariusz Kamiński, który odpowiada również za koordynowanie służb specjalnych. Według RMF FM warunkiem dalszego łączenia tych obowiązków jest realizacja jego planu - budowy super-resortu bezpieczeństwa państwa (Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego) i włączenie w kompetencje jego szefa kontroli nad służbami specjalnymi. 

Jeżeli Mariusz Kamiński nie pozostanie szefem MSWiA, istnieje możliwość, że do kierowania resortem wróci obecna marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jednocześnie jednak to ona ma największe szanse na zachowanie funkcji aktualnie przez nią pełnionej.

Więcej o:
Komentarze (99)
Szykują się duże zmiany w nowym rządzie. Jacek Czaputowicz może stracić MSZ na rzecz Krzysztofa Szczerskiego
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 19 razy 19

  Zamienił stryjek siekierkę na kijek , z deszczu pod rynnę

 • zielona-galazka

  Oceniono 19 razy 19

  Roszada pajaców

 • pan.szklanka

  Oceniono 16 razy 16

  Szczerski to ten niespełniony rozmodlony od katolickich paszportów "niosących światło wiary".
  Jak na prawdziwego pisowskiego intelektualistę - katolika przystało nie wie, że "niosący światło" to po łacinie "Lucyfer".
  Konkurencja Fotyga, Waszczykowski, Czaputowicz jest ostra, ale sądzę że zajmie miejsce na podium pisowskiej historii.

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 16

  Wreszcie obejmie jakieś stanowisko i nikt ma tu nie fiknie , a co

 • realistas

  Oceniono 17 razy 15

  Zamienią głupiego na głupiego. Po co więc taka zmiana?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX