"Rz": Marian Banaś pisze do CBA. Co zrobi biuro? Decyzja już zapadła

Marian Banaś zwlekał z odniesieniem się do uwag CBA do ostatniej chwili. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", szef NIK prawdopodobnie nie przekona CBA do swoich racji, więc jego sprawa może trafić do prokuratury.
Zobacz wideo

W miniony czwartek, dzień po odebraniu protokołu z kontroli CBA Banaś wrócił z urlopu bezpłatnego i rozpoczął na nowo pracę w NIK. Zgodnie z przepisami na zgłoszenie swoich uwag do protokołu miał 7 dni. Szef wydziału prasowego NIK potwierdził, że zostały one przesłane do CBA w środę.

Sprawa Mariana Banasia. Zastrzeżenia CBA są trudne do obrony?

Jednak decyzja w sprawie dalszych kroków po przeprowadzeniu kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia prawdopodobnie zapadła już ponad tydzień temu - przekonuje "Rzeczpospolita". Zastrzeżenia CBA są trudne do obrony. - Wątpliwe, by wyjaśnienia Banasia radykalnie zmieniły wydźwięk ustaleń kontroli. Te są trudne do zakwestionowania - mówi gazecie osoba z CBA.

Sprawa oświadczeń majątkowych Mariana Banasia ma związek z informacjami, które przedstawił we wrześniu "Superwizjer" TVN. Z reportażu wynikało m.in., że prezes NIK-u był w posiadaniu kamienicy w Krakowie, którą wynajmował mężczyznom prowadzącym tam "hotel na godziny". Banaś przekonywał, że nie wiedział o tym, co dzieje się w budynku. Kamienicę miał otrzymać przed laty zgodnie z prawem od weterana, żołnierza AK w zamian za opiekę, a potem samodzielnie odremontować. Ostatecznie Banaś kamienicę sprzedał.

Centralne Biuro Antykorupcyjne przez pół roku prowadziło kontrolę oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. Choć wyników kontroli nie ujawniono, to według mediów, są one dla szefa NIK niekorzystne. Jak np. podawało radio RMF, ma chodzić o "niejasny sposób rozliczania podatków przez obecnego szefa NIK".

Więcej o:
Komentarze (208)
"Rz": Marian Banaś pisze do CBA. Co zrobi biuro? Decyzja już zapadła
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 95 razy 91

  Znamy działania prokuratury wobec członów pis , Banaś może spać spokojnie !

 • okoni18

  Oceniono 80 razy 78

  Był kryształowy, a po prześwietleniu przez CBA będzie diamentowy.

  Ps.
  Czy budyń już podpisał ewentualne ułaskawienie?

 • misiek1959

  Oceniono 55 razy 55

  W Milionerach ma pojawić się nowe "koło ratunkowe" - telefon do Banasia

 • jerz1444

  Oceniono 45 razy 43

  Był "Człowiek z marmuru", był "Człowiek z żelaza" a teraz jest "człowiek z burdelu".
  Taki typowy pisowski aparatczyk, oszust i kombinator.

 • klaudiusz76

  Oceniono 40 razy 38

  Pancernik Bismarck i liniowiec Titanic byly "niezatapialne", a oba skonczyly na dnie Atlantyku. Panerny Marian idzie w ich slady? Czyzby smietnik historii jest pisany dla tego pana?

 • liftertoja

  Oceniono 34 razy 34

  Jeśli tak wygląda "kryształowo uczciwy" PiSowiec,co mają na sumieniu ci mniej kryształowi?

 • fakiba

  Oceniono 34 razy 32

  Kruk krukowi oka nie wydziobie , Banaś jest swój i krzywda mu się nie stanie , CBA kieruje wniosek gdzie trzeba

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX