Fogiel przyszedł na audycję do radia. Zakończyło się pytaniami o bitwę pod Parkanami i Niziurskiego

Wizyta w studiu RMF FM zakończyła się dla Radosława Fogla testem wiedzy z kilku dziedzin. Najpierw zastępca rzecznika PiS pytany był o bitwę pod Parkanami, później zeszło na twórczość Edmunda Niziurskiego i treść "Sposobu na Alcybiadesa".
Zobacz wideo

Radosław Fogiel w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM mówił o przyszłości Senatu. Zastępca rzecznika PiS został zapytany, czy partia Fogla szuka w Senacie osoby, która "dokona drobnej zdrady". Fogiel stwierdził, że nie ma "szeroko zakrojonych poszukiwań" w PO lub PSL. 

Radosław Fogiel odpytywany w RMF FM

W kontekście walki o Senat Mazurek nawiązał do bitwy pod Kircholmem. - Ja liczę, że to nie będzie bitwa pod Parkanami - odrzekł Fogiel. Po tym prowadzący audycję urządził Foglowi egzamin z historii i geografii. Najpierw zapytał, czy wie, gdzie są Parkany. - Geograficznie nie mam zielonego pojęcia - odpowiedział szczerze polityk. Następnie padło pytanie o to, kto walczył we wspomnianej bitwie. Fogiel nie chciał powiedzieć wprost, że nie wie i próbował zmienić kierunek rozmowy. Odpowiedzi udzielił w końcu Mazurek (pod Parkanami starły się wojska tureckie z wojskami Jana III Sobieskiego).

Po tym polityk próbował tłumaczyć, dlaczego sam wspomniał o Parkanach. - Gdzieś u Niziurskiego padała bitwa pod Parkanami jako przykład prostackiego mordobicia - powiedział Fogiel. W tym momencie egzamin z historii zamienił się w egzamin z literatury. Mazurek zapytał, co jeszcze zna Niziurskiego (ale oprócz "Sposobu na Alcybiadesa"). - Nie pamiętam tytułów - odpowiedział poseł-elekt. Po tym prowadzący próbował jeszcze odpytać Fogla z treści "Sposobu na Alcybiadesa". - Dobrze, proszę pana, pan sobie doczyta - zakończył ten wątek dziennikarz.

Więcej o:
Komentarze (156)
Fogiel przyszedł na audycję do radia. Zakończyło się pytaniami o bitwę pod Parkanami i Niziurskiego
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 62 razy 60

  Fogiel ma nadzieję, że to nie będzie bitwa, która rozegrała się w miejscu, o którym nie ma pojęcia, pomiędzy stronami, o których nic nie wie.
  No tak.
  Mógł się napić wody z laski JP2. Podobno, zakąszona kremówką, pozwala odpowiedzieć na każde pytanie w sześciu językach, ale tylko przez trzy pacierze.

 • iso2

  Oceniono 51 razy 51

  to była czysta przyjemność posłuchać jak red Mazurek pozamiatał po Fogielu

 • asr1

  Oceniono 41 razy 41

  Zalecam jak tylko któryś z pislamu otworzy paszczę i zacznie wygłaszać swoje"głębokie inaczej" myśłi , sprawdzenie kim on jest jakie ma formalne wykształcenie i doświadczenie zawodowe proszę za Wikipedią Fogiel:
  Urodzony 16 września 1982 r. w Radomiu. Studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, jest również czeladnikiem piekarniczym
  Ale czy skończył ?? czy jednak został na poziomie czeladnika ???
  następny to np. z konfederacji niejaki dobromir sośnierz wygłaszające 'złote"myśli wykształcenie za wikipedią:
  Studiował na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – początkowo na Wydziale Prawa i Administracji[2][3], później ukończył studia zaoczne na Wydziale Teologicznym tej uczelni.
  Serio zaoczna teologia łatwiejszych nie było ??? podobno informatyk - jaja sobie chłopcze robisz ??? to ja mgr inż elektroniki po 47 latach pracy w tym jako główny administrator systemów teleinformatycznych i projektant wielu z nich w wielkich telekomach nie śmiałbym się nazwać informatykiem a ten bez żenady :)))
  Dobrze radzę sprawdzać wtedy do człowieka dociera jakie to MATOŁY !!! i gdzie my żyjemy !!! i jakie EGO u chłoptasi !!!

 • qurczak

  Oceniono 36 razy 34

  Chciał błysnąć, to błysnął. Takie będą przyszłe elity intelektualne tego kraju. A najstraszniejsze jest to, że ten Fogiel nie jest najgłupszym z nich.

 • frysiu2009

  Oceniono 35 razy 33

  Nie rozumiem o co macie pretensje? Przecież dla p. Fogla bitwa pod PARKANAMI to ustawki kiboli pod stadionami. Parkany są? Są, nawet wysokie. W mordę się leją? Leją. No i cała tajemnica.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 37 razy 31

  Każdy, kto go widział w TV widzi, że to zwykły kaczy dureń.

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 29

  Widziałem tego Figla w tvp. Niewyparzona gęba. Wszystko odwraca kota ogonem.

 • laszczyny

  Oceniono 30 razy 28

  Typowy PISoBOLSZEWICKI nieuk - aparatczyk.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 23 razy 23

  A ten szefermacher to tylko zastępca rzecznika pisobolszewii. Wyobraźcie sobie, jaki przygłup musi być z tego rzecznika, skoro wszędzie wysyła zastępcę :D.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX