Fogiel przyszedł na audycję do radia. Zakończyło się pytaniami o bitwę pod Parkanami i Niziurskiego

Wizyta w studiu RMF FM zakończyła się dla Radosława Fogla testem wiedzy z kilku dziedzin. Najpierw zastępca rzecznika PiS pytany był o bitwę pod Parkanami, później zeszło na twórczość Edmunda Niziurskiego i treść "Sposobu na Alcybiadesa".
Zobacz wideo

Radosław Fogiel w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM mówił o przyszłości Senatu. Zastępca rzecznika PiS został zapytany, czy partia Fogla szuka w Senacie osoby, która "dokona drobnej zdrady". Fogiel stwierdził, że nie ma "szeroko zakrojonych poszukiwań" w PO lub PSL. 

Radosław Fogiel odpytywany w RMF FM

W kontekście walki o Senat Mazurek nawiązał do bitwy pod Kircholmem. - Ja liczę, że to nie będzie bitwa pod Parkanami - odrzekł Fogiel. Po tym prowadzący audycję urządził Foglowi egzamin z historii i geografii. Najpierw zapytał, czy wie, gdzie są Parkany. - Geograficznie nie mam zielonego pojęcia - odpowiedział szczerze polityk. Następnie padło pytanie o to, kto walczył we wspomnianej bitwie. Fogiel nie chciał powiedzieć wprost, że nie wie i próbował zmienić kierunek rozmowy. Odpowiedzi udzielił w końcu Mazurek (pod Parkanami starły się wojska tureckie z wojskami Jana III Sobieskiego).

Po tym polityk próbował tłumaczyć, dlaczego sam wspomniał o Parkanach. - Gdzieś u Niziurskiego padała bitwa pod Parkanami jako przykład prostackiego mordobicia - powiedział Fogiel. W tym momencie egzamin z historii zamienił się w egzamin z literatury. Mazurek zapytał, co jeszcze zna Niziurskiego (ale oprócz "Sposobu na Alcybiadesa"). - Nie pamiętam tytułów - odpowiedział poseł-elekt. Po tym prowadzący próbował jeszcze odpytać Fogla z treści "Sposobu na Alcybiadesa". - Dobrze, proszę pana, pan sobie doczyta - zakończył ten wątek dziennikarz.

Więcej o: