Adam Lipiński przestrzega koalicjantów PiS: Ci, którzy rozchyboczą łódź, pierwsi z niej wypadają

- Nie radzę nikomu rozchybotać łodzi jaką jest Zjednoczona Prawica. Ci, którzy ją rozchyboczą pierwsi z niej wypadają. Adresuję to do wszystkich gorących głów, które coś kombinują na boku - powiedział w "Super Expressie" Adam Lipiński. Kontekst? Pytanie o Zbigniewa Ziobrę.

"Super Express" przeprowadził wywiad z Adamem Lipińskim, wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. - Po wyborach grupa Zbigniewa Ziobry stawiała twarde warunki. Udało się to już uśmierzyć? - zapytał polityka dziennikarz gazety. - Mogę tylko przestrzec: nie radzę nikomu rozchybotać łodzi jaką jest Zjednoczona Prawica. Ci, którzy ją rozchyboczą pierwsi z niej wypadają. Adresuję to do wszystkich gorących głów, które coś kombinują na boku - odpowiedział na to Adam Lipiński.

Lipiński już wcześniej używał porównania do łódki. Gdy politycy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry zaczęli kwestionować kierunek, w jakim zmierza PiS i sugerować zmianę na stanowisku premiera, Lipiński powiedział: - Ten, kto huśta łódką, pierwszy z niej wypadnie.

Kuchciński ponownie marszałkiem? Lipiński: Nie potrafię odpowiedzieć

Polityk w rozmowie z "Super Expressem" odniósł się też do słów Patryka Jakiego, który stwierdził, że "potrzebna jest rozmowa" na temat tego, kto powinien zostać premierem. - Dziwię się, bo do tego momentu nie wiedziałem, że Patryk Jaki ma tak dużą wiedzę i doświadczenie by wygłaszać tego typu sądy. Z całym szacunkiem dla naszych koalicjantów, trzonem koalicji jest PiS i to my będziemy decydowali o takich rzeczach - powiedział wiceprezes PiS.

Lipińskiego zapytano także, czy Kuchciński może ponownie zostać marszałkiem Sejmu. Nie zaprzeczył. - Nie potrafię odpowiedzieć. I uprzedzając pytanie, którego się spodziewam – to są moi koledzy, mogę ich tylko pochwalić, nie chcę krytykować - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (121)
Adam Lipiński przestrzega koalicjantów PiS: Ci, którzy rozchyboczą łódź, pierwsi z niej wypadają
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 63 razy 55

  To ten, co był nominowany do Oskara za pierwszoplanową rolę męską w "Taśmach Renaty Beger"?

 • droch

  Oceniono 52 razy 44

  Lipiński, Lipiński... To ten, który zobowiązania posłów Samoobrony chciał spłacać z budżetu państwa?

 • arreis65

  Oceniono 48 razy 40

  pissoffski oszust, złodziej, koorwiarz i półgłówek kuchciński na marszałka sejmu skoro pissoffski oszust, złodziej i sutener banaś jest prezesem NIK !!!!

 • homo_lupus

  Oceniono 43 razy 37

  Lipiński... Lipiński.... to ten miszcz partyjnej dyplomacji, co w hotelowym pokoju chciał Renacie Berger sprzedać tytuł MIss Polonia w zamian za poparcie jakiegoś pokurczonego kurdyupla?

 • chi-neng

  Oceniono 39 razy 37

  Ostrzezenie dla Ziobry i Gowina juz poszlo....
  Dla innych, utajonych, takze; na wszelki wypadek...

 • starveling

  Oceniono 44 razy 34

  A jak Lipiński chciał rozchybotać Samoobronę, to było dobre? Zapomniał już o tasmach R. Beger, którymi zdemaskowała jego obłudę i tych, którzy go wysłali do hotelowego pokoju? Wstyd p. (P)ośle, oj wstyd!

 • polakadam

  Oceniono 42 razy 34

  A co by było gdyby pis stracił prezydenta? Dopiero by się zaczęła jazda.

 • hipo krater

  Oceniono 38 razy 32

  SKardynał Richelieu postawił Zbysia i Jakiegos Patryka do kąta.

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 30

  Wygląda na to, że Pegasusem tylko Kamiński musi zarządzać skoro Lipiński taki pewny siebie. Nic Ziobrze po tej swojej prokuraturze jak inni mają nadzór na wszystkimi resortami siłowymi. Trafi tak szybko na spacerniak, że nawet lapków nie zdąży potopić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX