Jarosław Sellin tłumaczy protesty wyborcze PiS: Sprawdzamy tam, gdzie mamy ochotę sprawdzać

Wiceminister kultury Jarosław Sellin odniósł się w RMF FM do faktu, że PiS złożyło protesty na wyniki wyborów do Senatu w okręgach, w których kandydat PiS został pokonany. - Sprawdzamy tam, gdzie mamy ochotę sprawdzać - powiedział otwarcie polityk.

PiS złożyło sześć protestów wyborczych do Sądu Najwyższego. Wszystkie dotyczą okręgów, w których liczba głosów nieważnych w wyborach do Senatu przewyższa różnicę między głosami kandydata opozycji a kandydata PiS na niekorzyść tego drugiego. 

Zobacz wideo

- Myślę, że pan też byłby zainteresowany pewnością i wiedzą 100-procentową, że rzeczywiście wygrał ten senator, który powinien był wygrać - tłumaczył Jarosław Sellin w "Popołudniowej rozmowie w RMF FM".

Prowadzący program Marcin Zaborski zwrócił uwagę, że PiS nie domaga się ponownego przeliczenia głosów w okręgach, w których analogiczna sytuacja kończyła się zwycięstwem kandydata PiS. 

- Sprawdzamy tam, gdzie mamy ochotę sprawdzać - odpowiedział polityk. 

Sellin uważa, że Schetyna "bezczelnie donosi na Polskę"

Wiceminister kultury odniósł się również do rozmów Grzegorza Schetyny na temat wyników wyborów w Polsce z przedstawicielami Rady Europy w Strasburgu. Nazwał je "bezczelnym donoszeniem na Polskę".

- Bezczelność polega na tym, że on powiedział tam coś o PiS-owskich nominatach. On kwestionuje prawomocność funkcjonowania istotnych części, instytucji państwa polskiego jak na przykład Sąd Najwyższy i konkretne jego izby - argumentował.

Więcej o:
Komentarze (228)
Jarosław Sellin tłumaczy protesty wyborcze PiS: Sprawdzamy tam, gdzie mamy ochotę sprawdzać
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 86 razy 78

  Przyjdzie moment, że ktoś spuści powietrze z tego zadowolonego z siebie świńskiego ryja.

 • rgfm

  Oceniono 50 razy 48

  Arogancja PiS nie zna demokratycznych granic. Mieli o 1.000.000 głosów mniej do sejmu niż ‚totalna opozycja’, niemniej nie uczy ich ten fakt pokory wobec wyborców.

 • bloxyx

  Oceniono 46 razy 44

  Sellin, ty kiedyś wyrżniesz się o własną dupę na prostej drodze.

 • homo_lupus

  Oceniono 42 razy 42

  Sellin, cała twoja inteligencja sprowadza się do drucianych okularków. Zaś twoja przyzwoitość nie sprowadza się do niczego, bo nie istnieje. Jesteś takim samym piii.... piii.... piiii... jak Ast, Piotrowicz, Mularczyk czy Gliński.

 • kociba

  Oceniono 37 razy 33

  ...i zrobimy to na co mamy ochotę … DNO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX