Borys Budka będzie kandydował na szefa klubu PO-KO. "Platforma potrzebuje zmian"

- Będę ubiegał się o stanowisko szefa klubu - powiedział na antenie TVN24 Borys Budka. Polityk unikał odpowiedzi, czy będzie startował w wyborach na szefa partii. Powiedział za to, że PO potrzebuje zmian.
Zobacz wideo

Borys Budka w programie "Fakty po faktach" był pytany przez Justynę Pochanke, czy będzie ubiegał się o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej. Wiceprzewodniczący ugrupowania nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. - Chcę, by Platforma była skuteczna, wiarygodna i by dała nadzieję, że opozycja może wygrać zarówno wybory prezydenckie, jak i później wybory parlamentarne. Dzisiaj potrzeba zmian, gdyby było dobrze, wygralibyśmy wybory parlamentarne - powiedział. - Jestem przekonany, że Platforma potrzebuje zmian, a ja jestem przygotowany do tego, by, jeśli będę miał taki mandat zaufana od koleżanek i kolegów, podjąć się tej roli - dodał.

Borys Budka: Będę ubiegał się o stanowisko szefa klubu

W trakcie rozmowy Budka przyznał jednak, że będzie chciał zostać szefem klubu parlamentarnego PO-KO. - Będę ubiegał się o stanowisko szefa klubu. Na szczęście nie będę z nikim walczył. Jeżeli będzie kontrkandydat to będzie to sportowa rywalizacja. My nie walczymy ze sobą, tylko rywalizujemy - powiedział.

Budka stwierdził, że jego dobry wynik w wyborach to znak, że "wyborcy chcą zmian w Platformie Obywatelskiej". - Nie chodzi tylko o personalia, chodzi o zmianę sposobu uprawiania polityki, ale też jasnej i czytelnej wizji. Ta wizja musi urzec i porwać Polaków i ta wizja może być taka pod warunkiem, że wykorzystamy całą energię oraz pozytywne myślenie - powiedział.

Więcej o: