Marian Banaś ma zastrzeżenia do protokołu z kontroli CBA. To ostatni moment na ich złożenie

Prezes Najwyższej Izby Kontroli w środę wniesie zastrzeżenia do protokołu z kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego, która trwała ostatnie kilka miesięcy - informuje Wirtualna Polska. W rozmowie z portalem zamiar pisemnego ustosunkowania się do dokumentu CBA potwierdził rzecznik NIK Zbigniew Matwiej.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Marian Banaś zamierza wnieść zastrzeżenia do protokołu z kontroli oświadczeń majątkowych złożonych w latach 2015-2019 prowadzonej przez CBA

-  Mogę potwierdzić, że prezes NIK Marian Banaś w formie pisemnej odniesie się do protokołu z kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dzisiaj zostanie skierowane stanowisko w tej sprawie do CBA - powiedział portalowi Zbigniew Matwiej, rzecznik NIK.

Zgodnie z przepisami na zgłoszenie uwag do zastrzeżeń CBA, które nie zostały wyjaśnione w trakcie trwania kontroli ma 7 dni. Protokół odebrał, odmawiając podpisania, w środę 16 października, co oznacza, że to ostatni moment na poinformowanie o ewentualnych zastrzeżeniach.

Marian Banaś wrócił do pracy w NIK

Dzień po odebraniu protokołu z kontroli CBA Marian Banaś wrócił z urlopu bezpłatnego i rozpoczął na nowo pracę w NIK

Zobacz wideo

"W czwartek przystąpiłem do wykonywania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków w NIK; będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli państwowej" - poinformował w oficjalnym komunikacie.

Więcej o: