11 listopada. Czy Andrzej Duda pójdzie w Marszu Niepodległości? Wiadomo, że nie będzie to impreza państwowa

Wciąż nie ma decyzji dotyczącej tego, czy prezydent Andrzej Duda pójdzie w Marszu Niepodległości organizowanym w dniu 11 listopada. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski podkreślił jednak, że tegoroczny Marsz Niepodległości nie będzie miał charakteru państwowego.

- Pan Prezydent szedł na czele Marszu (Niepodległości - red.) w zeszłym roku, dlatego że tamten Marsz był absolutnie wyjątkowy. To był marsz zorganizowany na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, to był marsz, który miał charakter państwowy. W tym roku, z tego co wiem, tak nie będzie - powiedział rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski podczas rozmowy w programie "Tłit".

Zapytany o to, czy prezydent nie pójdzie w tegorocznym Marszu Niepodległości, Błażej Spychalski odpowiedział, że "nie ma jeszcze decyzji w tym zakresie", ale "na pewno" nie będzie to uroczystość o charakterze państwowym.

Święto Niepodległości. Jakie wydarzenia organizować będzie prezydent Andrzej Duda?

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy podkreślił, że Kancelaria Prezydencka jak co roku organizuje wydarzenia z okazji rocznicy Święta Niepodległości. Błażej Spychalski zapowiedział, że w tym roku, podobnie jak rok temu, zostaną wręczone Ordery Orła Białego, odbędzie się uroczysta zmiana warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie oraz spotkanie z protokołem dyplomatycznym w pałacu Prezydenckim. Zapytany o to, czy Andrzej Duda, podobnie jak przed laty Bronisław Komorowski, będzie chciał zorganizować swój marsz z okazji 11 listopada, Błażej Spychalski odpowiedział:

Jak skończył Bronisław Komorowski, to wszyscy wiemy. (...) My nigdy nie będziemy szli w marszu takim, jak Bronisław Komorowski organizował. 
Więcej o: