Piotr Zgorzelski z PSL: "Nie ma kandydata opozycji na marszałka Senatu". Typowano brata ofiary smoleńskiej

Gościem "Sygnałów dnia" w Programie 1 Polskiego Radia był poseł Piotr Zgorzelski z PSL, który zdementował wtorkowe doniesienia o kandydaturze Sławomira Rybickiego na marszałka Sejmu, rzekomo wskazanego przez wszystkie opozycyjne kluby. Stwierdził, że są to "bujdy na resorach" i ostrzegł, że medialne spekulacje mogą co najwyżej "spalić" kolejną kandydaturę.
Zobacz wideo

Sławomir Rybicki w Polskim Radiu w porannym programie zasugerował, że to Gazeta.pl jako pierwsza podała informację o Rybickim jako wspólnym kandydacie opozycji na marszałka Senatu.

Piotr Zgorzelski: Nie ma wspólnego kandydata opozycji na marszałka Senatu

To są tylko "bujdy na resorach". Na szczęście żadna gazeta nie będzie ustalała, kto będzie marszałkiem w nowym Senacie, tylko ustalić to musi większość, która wśród opozycyjnych partii wyłoni wspólnego kandydata. 

- powiedział polityk PSL. Tak naprawdę informacja o kandydacie z Platformy Obywatelskiej jako pierwszy podał TVN w "Faktach" z 22 października.

Poseł PSL: Kandydatura Borusewicza już została "spalona"

Każda inna próba narzucenia kandydata skończy się tak jak z panem marszałkiem Borusewiczem, gdzie niemalże ogłoszono, że jest marszałkiem i została ta kandydatura skutecznie "spalona". Teraz, jeżeli ktoś chce, aby także pan Rybicki za chwilę przestał być poważnym kandydatem, to proszę, ogłaszajcie sobie

- pogroził mediom Zgorzelski. Jednocześnie po raz kolejny zapewnił, że PSL nie wejdzie w Senacie w koalicję z partią rządzącą.

Kosiniak-Kamysz na prezydenta

Piotr Zgorzelski zapowiedział, że PSL namawia Władysława Kosiniaka-Kamysza aby wystartował w wyścigu o fotel prezydencki.

Jego decyzja jeszcze nie jest ostateczna, ale my, grono najbliższych współpracowników, namawiamy prezesa, aby zdecydował się na ten start, dlatego że zmiana kampanii prezydenckiej, zmiana na fotelu prezydenta może rozbić ten trwający już od wielu lat duopol PO–PiS

- Zgorzelski zachwalał kandydata swojej partii.

Więcej o: