Michał Dworczyk o stanie demokracji w Polsce. "Wiele krajów mogłoby uczyć się jej od Polski"

Michał Dworczyk cieszy się z tego, że w Polsce nie obowiązuje poprawność polityczna, ponieważ - jak twierdzi - gwarantuje to swobodę wyrażania swoich poglądów. Szef Kancelarii Premiera dodał nawet, że wiele krajów mogłoby uczyć się od Polski demokracji.
Zobacz wideo

Michał Dworczyk był gościem programu "Gość Wydarzeń" w Polsacie. Szef KPRM odniósł się w nim do wypowiedzi Grzegorza Schetyny, który  komentował złożone przez Prawo i Sprawiedliwość protesty wyborcze dotyczące głosowania w sześciu okręgach w wyborach do Senatu. - Mamy wielki skandal w Polsce - decyzja odnośnie przeliczania w sześciu miejscach głosów, jest decyzją polityczną, podjętą przez PiS, który nie akceptuje werdyktu wyborczego, nie akceptuje woli Polaków (...). Nieważne kto jak głosuje, ważne kto głosy liczy. Stalin miał takie przekonanie i Jarosław Kaczyński - wydaje się - jest jego dobrym uczniem - powiedział szef Platformy Obywatelskiej.

Michał Dworczyk o protestach wyborczych PiS: wiele krajów mogłoby uczyć się demokracji od Polski

Michał Dworczyk uważa, że krytyka ze strony opozycji jest niesprawiedliwa i zapewniał, że demokracja w Polsce ma się dobrze oraz że "nic jej nie grozi". - Wiele krajów mogłoby uczyć się jej od Polski. Bardzo się cieszę, że mieszkamy w kraju, gdzie nie obowiązuje poprawność polityczna; w którym każdy może swobodnie wyrażać swoje poglądy - powiedział polityk.

Według Michała Dworczyka obawy opozycji dotyczące ponownego przeliczenia głosów są bezzasadne, a krytyka ze strony Platformy Obywatelskiej wskazuje na to, że w PO "wyraźnie trzeszczy" i "trwa tam walka o władzę". - Są procedury i instytucje państwowe, które zajmują się ponownym przeliczeniem głosów. Nie możemy w imię przepychanek politycznych podważać autorytetu państwa, to jest szkodliwe - powiedział szef KPRM.

Protesty wyborcze PiS i KO

Poza Prawem i Sprawiedliwością protesty wyborcze dotyczące ostatnich wyborów parlamentarnych zgłosiła też Koalicja Obywatelska oraz zwykli wyborcy. Do Sądu Najwyższego trafiło już około 55 wniosków o sprawdzenie nieprawidłowości podczas wyborów. Jak pisaliśmy wcześniej protesty wyborcze złożyli m.in. mieszkaniec Lublina, którego komisja znajdowała się w budynku parafii czy wyborca, który w głosowaniu chciał użyć pióra z zielonym atramentem.

Więcej o:
Komentarze (153)
Michał Dworczyk o stanie demokracji w Polsce. "Wiele krajów mogłoby uczyć się jej od Polski"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 53 razy 47

  Nocne zaprzysiężenia dublerów sędziów do TK. Niedrukowanie ostatecznych wyroków TK. Zwykłymi ustawami próba zmiany konstytucji.
  Wzorcowo a wręcz modelowo Dworczyk rządzicie Polską...
  Gdzie lista poparcia dla sędziów do neo KRS?
  Wyrok sądowy wstrzymuje radny Nowak. I co analizuje jeszcze?
  Bujaj się. Wy i demokracja. Jakby Banaś miał za przyzwoitkę robić.

 • tomtg123

  Oceniono 42 razy 38

  Tak. Kuba, Korea Pn. , Wenezuela, Syria... Facet ma rację, wiele krajów.

 • chi-neng

  Oceniono 43 razy 35

  Jak mozna pracowac w Kancelarii Prezydenta i byc tak ograniczonym, ze nie dostrzega sie przestepstw lamania Konstytucji, demokracji, wolnosci slowa, u prezydenta i obecnych wladz?
  Ile mu placa za ten belkot?!

 • jarek_pierwszy_wyspany

  Oceniono 28 razy 28

  A od Dworczyka mogliby się uczyć wypełniać oświadczenia majątkowe.

  Czy kogoś to w ogóle dziwi? Wszystkie komunistyczne demoludy miały w nazwie .. własnie demokrację.

 • Zygmunt Witort

  Oceniono 19 razy 19

  Panie Dworczyk, trzeba za kaskę coś pie...ć. Problem polega w tym że cała ta wasza banda nie ma pojęcia co to jest demokracja. Nie słowa a działania. To co opowiadacie nie ma nic wspólnego z tym co robicie.

 • arreis65

  Oceniono 18 razy 16

  michal dworczyk - oszust, który 12 razy złożył fałszywe zeznanie podatkowe - pissoffski autorytet !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX