Wicerzecznik PiS: Morawiecki premierem na początek kadencji. "Nie dam sobie uciąć ręki, że na całą"

- Jestem w stanie powiedzieć, że Mateusz Morawiecki będzie premierem od początku kadencji. Nie dam sobie uciąć ręki, że przez całe cztery lata - mówił w RMF FM wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Z kolei szef KPRM Michał Dworczyk przyznał w TVN24, że Jarosław Kaczyński "byłby doskonałym premierem".

W porannych rozmowach politycy Prawa i Sprawiedliwości byli pytani o skład nowego rządu, ale też o to, kto stanie na jego czele i czy na pewno będzie to obecny premier Mateusz Morawiecki. W RMF FM o opowiadał o tym wicerzecznik PiS Radosław Fogiel:

Jestem w stanie powiedzieć, że Mateusz Morawiecki będzie premierem od początku kadencji. Co się wydarzy w końcu kadencji, mamy doświadczenia niejednego rządu, na przykład Beaty Szydło, Kazimierza Marcinkiewicza, dochodziło do zmian premierów. Nie dam sobie uciąć ręki, że przez całe cztery lata [Morawiecki będzie premierem - red.], bo bym później został bez ręki być może.

Dworczyk: Kaczyński byłby doskonałym premierem, ale szefem rządu będzie Morawiecki

Z kolei w TVN24 w "Rozmowie Piaseckiego" o tym, kto będzie premierem, mówił szef KPRM, minister Michał Dworczyk. - Jarosław Kaczyński na premiera, to jest nieistniejący temat dla Prawa i Sprawiedliwości? - dopytywał prowadzący Konrad Piasecki.

Jarosław Kaczyński, oczywiście, byłby doskonałym premierem. Tyle że decyzja polityczna, o której mówił kilkakrotnie prezes Kaczyński, że kandydatem na premiera w przyszłym rządzie będzie premier Mateusz Morawiecki

- zapewnił Dworczyk, dodając później, że obecny premier z sukcesami kierował pracami Rady Ministrów. Pojawił się wątek wypowiedzi Patryka Jakiego, który otwarcie zastanawiał się, czy przypadkiem to nie Kaczyński byłby lepszym premierem. Warto nadmienić, że choć Patryk Jaki nie jest członkiem PiS ani Solidarnej Polski, jest politykiem związanym przede wszystkim ze Zbigniewem Ziobrą, co odbierano jako atak "Ziobrystów" na Morawieckiego.

Michał Dworczyk stwierdził, że nie chce oceniać kolegów i koleżanek ze Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie). - Uważam, że wszystkie sprawy wewnętrzne powinny być omawiane wewnątrz partii, a nie za pośrednictwem mediów. (...). Każdy może mieć swoje przekonania, ale powinien szanować decyzje lidera tej formacji, który jasno to sformułował przed wyborami: kandydatem na premiera Zjednoczonej Prawicy jest Mateusz Morawiecki - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (36)
Mateusz Morawiecki dalej premierem? Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel: Na początku kadencji, nie dam sobie uciąć ręki, że na całą
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 12

  He, he... Ja na tego pana miejscu, to bym nawet i paznokcia nie ryzykował, bo jak kulawy fajtnie podczas wymiany kolan, to "młode wilczki" skoczą sobie do gardeł i zaczną się gryźć na śmierć i życie... :-)

 • pan.szklanka

  Oceniono 10 razy 10

  Negocjacje w tym gronie zapewne wyglądają tak. Panowie na okoliczność podsłuchów rozbierają się do naga, schylają kaszląc, podchodzi Suski z endoskopem i gdy już jest pewność zaczynają rozmawiać.
  - Pan był tajnym współpracownikiem SB.
  - Moja teczka została sfałszowana, a te zdjęcia mogą uchodzić za fotomontaż. Poza tym małżeństwo tego tu pana to fikcja. Nie było pożycia.
  - Skąd pan to wie?
  - My już mamy swoich ludzi. Nie było.
  - A pan? Kto uwierzy, że można uczciwie kupić działkę od Kościoła, poniżej jej rynkowej wartości?
  - Ciemny lud. Prawie 44%, więc proszę nie imputować. Poza tym ja jako jedyny w tym gronie mam prawdziwą żonę.
  - Zaraz zaraz. Ja też mam żonę.
  - Ale współżyliście tylko raz!
  - Dla prokreacji! Nie chcemy więcej dzieci, a bez dzieci to grzech!
  - A ta koza w piwnicy panie wicepremierze?
  - Z kozą się nie cieszę. I ona się nie cieszy.
  - To może wróćmy do wariantu z jakąś sołtysową? Polata sobie, asfalt we wsi położy. Tylko tym razem sprawdźcie czy dzieci nie ma w seminarium, bo jak taka babcia później wygląda...
  - A może on?
  - Kto?
  - Ten z endoskopem!
  I tak oto premierem został Marek Suski.

 • tom_aszek

  Oceniono 10 razy 10

  "mamy doświadczenia niejednego rządu, na przykład Beaty Szydło,(...) dochodziło do zmian premierów."

  Panie premierze MM, niech pan uważa na kwiaty! Pana poprzedniczka przed południem dostała bukiet (+obronę przed odwołaniem w sejmie) a już wieczorem to ją odwołali. Tak, że tego... jak wręczają bukiet to śliska sprawa...

 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 9

  "Jarosław Kaczyński, oczywiście, byłby doskonałym premierem. Tyle że decyzja polityczna, o której mówił kilkakrotnie prezes Kaczyński, że kandydatem na premiera w przyszłym rządzie będzie premier Mateusz Morawiecki"
  -----
  Ten tchorz przeciez NIE chce ponosic w przyszlosci konsekwencji za to co juz uczynil, i za to co jeszcze uczyni z Polska, w okresie ich rzadow, a raczej nierzadow.

 • stefan-50

  Oceniono 8 razy 8

  Ja całemu PiSowi więcej jak dwa lata rządów nie daję. Przyjdzie kryzys i suweren go na taczkach wywiezie.

 • kms2x

  Oceniono 7 razy 7

  Trzeba będzie podjąć kilka niepopularnych decyzji i okaże się, że cud podatkowo-gospodarczy jest tylko cudem propagandowym, okaże się że brakuje pieniędzy, to się zużytą pacynkę wymieni.
  Przy okazji, będzie to kontynuacja kariery "cudownego dziecka dwóch pedałów", a oto jej początek w tłumaczeniu na nie-PiSowski:
  Artykuł 30 punkt, bodajże, 2 ustawy Prawo Bankowe. Mówi on, że prezes banku musi znać biegle język polski w mowie i piśmie. Niektórym prezesom zagranicznych banków się chciało uczyć (Levatio), a inni wynajmowali słupy.
  A że w polskim "biznesie" klasyczny "słup biznesowy" to nawalony jagodzianką menel, taki co tylko się umie dwoma krzyżykami podpisać, taki co by niczym się nie interesował i niewiele umiał.
  No to takiego znaleźli. ponieważ bankowość to taki dosyć specyficzny interes, no to ubrali w garnitur, a jagodzinkę zamienili na whisky. Reszta bez zmian.

 • niko8472

  Oceniono 7 razy 7

  Ja sobie dam uciąć że nie.

 • jael53

  Oceniono 7 razy 7

  A pewnie, pewnie... jest jeszcze trochę wiernych żołnierzy partii, którym też by się należały sute odprawy i rządowe emerytury. Rotacja musi być, żeby ich nagrodzić.

 • hiperon59b

  Oceniono 6 razy 6

  Trzeba pamiętać o tym, że Prezes, Słońce Żoliborza, Ukochany Zbawca Narodu wybiera się na rekonstrukcje kolan więc na jakiś czas (wcale nie taki krótki) straci kontrolę nad pisią zgrają. To wystarczy do tego żeby pisia zgrają się pokłóciła i do końca kadencji nie dotrwa. Dwa lata, tyle wytrzymają w najlepszym razie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX