Krzysztof Śmiszek w Gazeta.pl o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe: Myślę, że zasługujemy na to

Krzysztof Śmiszek w porannej rozmowie Gazeta.pl podkreślił, że Lewica w najbliższych miesiącach złoży w Sejmie projekt ustawy o związkach partnerskich i jednopłciowych. Na pytanie, czy pary homoseksualne powinny mieć możliwość adoptowania dzieci, odpadł: - Uważam, że jako obywatele zasługujemy na takie kwestie.

Krzysztof Śmiszek w Porannej Rozmowie Gazeta.pl został zapytany o to, czy jego ugrupowanie złoży projekt ustawy o związkach partnerskich par jedno- i dwupłciowych. - To jest wpisane w program Lewicy. Złożymy go w ciągu najbliższych kilku miesięcy - powiedział w rozmowie z Jackiem Gądkiem. Na pytanie, czy projekt będzie obejmował także możliwość adopcji dzieci, odparł:

Nie wyobrażam sobie, żeby akurat ta kwestia była wyłączona. Proszę pamiętać, że w Polsce mamy kilkadziesiąt tysięcy dzieci, które już funkcjonują w ramach rodzin jednopłciowych [są wychowywane przez samotne matki - red.]. Mamy je pozostawić bez opieki prawnej?

Śmiszek podkreślił też, że jego zdaniem adopcja dzieci przez pary jednopłciowe powinna być możliwa. 

Uważam, że jako obywatele zasługujemy na takie kwestie. Ja chcę, żeby moje państwo i moja ojczyzna, której służę i której będę służyć w nowej roli, dostrzegało moje problemu i moje troski

- zaznaczył.

Więcej o: