Stanisław Piotrowicz jednak poza Sejmem. Szef komitetu PiS skomentował sprawę zrzekania się mandatu

Szef komitetu wykonawczego PiS stwierdził, że "wszyscy kandydaci wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu i Senatu obejmą swoje mandaty". Oznacza to, że w nowym Sejmie - wbrew doniesieniom medialnym - zabraknie Stanisława Piotrowicza. W sejmowych ławach z ramienia PiS zasiądzie natomiast sporo "debiutantów".
Zobacz wideo

Nie udała się operacja "Piotrowicz", w Sejmie ostatecznie zabraknie tego polityka - donosi RMF24.pl. Wcześniej media obiegła informacja, jakoby w PiS trwały negocjacje z posłami elektami wybranymi z okręgu 22 (Krosno), którzy ewentualnie zgodziliby się odstąpić Piotrowiczowi swój mandat. 

Jednak Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS, stwierdził, że "wszyscy kandydaci wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu i Senatu obejmą swoje mandaty".

Uroczystość wręczenia posłom IX kadencji zaświadczeń o wyborze ma odbyć się 24 października w Sali Kolumnowej Sejmu, dzień później zaświadczenia odbiorą nowo wybrani senatorowie.

Posłowie debiutanci z PiS to dobrze znane wyborcom twarze

Wśród szefów resortów, którzy znajdą się w nowym Sejmie, zobaczymy Jadwigę Emilewicz, Łukasza Szumowskiego, Michała Wosia i Marka Gróbarczyka. Wiceministrów w poselskich ławach będzie jeszcze więcej. To Piotr Wawrzyk i Szymon Szynkowski vel Sęk (z Ministerstwa Spraw Zagranicznych), zastępca rzecznika partii Radosław Fogiel, były rzecznik rządu Rafał Bochenek, Marcin Warchoł z Ministerstwa Sprawiedliwości, a także były rzecznik resortu Jan Kanthak.

Spośród samorządowców w Sejmie zadebiutują m.in. wojewodowie mazowiecki Zdzisław Sipiera, lubelski Przemysław Czarnek i łódzki Zbigniew Rau, a także warszawski radny Jacek Ozdoba i Kacper Płażyński - radny z Gdańska.

W Sejmie zabraknie Stanisława Piotrowicza, Krzysztofa Czabańskiego i Piotra Naimskiego

Stanisław Piotrowicz wbrew wcześniejszym doniesieniom medialnym mandatu jednak nie obejmie.

Według Wirtualnej Polski PiS szukał posłów-elektów z okręgu krośnieńskiego, którzy na jego rzecz zrzekliby się mandatu. Rozmowy miały być prowadzone m.in. ze starostą jarosławskim, a także z szefowa Podkarpackiego Oddziału ARiMR i wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresą Pamułą. Doniesień tych nie potwierdzał jednak Radosław Fogiel.

Więcej o: