Fakty TVN nieoficjalnie o podziale stanowisk w Senacie. Jest nazwisko marszałka

- Dzięki wnioskowi o ponowne przeliczenie głosów opozycja jest zjednoczona jak nigdy przedtem - twierdzą dziennikarze TVN, którzy dotarli do nieoficjalnych informacji o potencjalnym podziale stanowisk w Senacie.
Zobacz wideo

Walka o stabilną większość w Senacie trwa. Protesty wyborcze złożone zarówno przez PiS, jak i Koalicję Obywatelską zwiększają niepewność co do ostatecznego składu wyższej izby parlamentu. Jednak - jak donoszą dziennikarze TVN - opozycja doszła do konsensusu w kwestii podziału stanowisk w Senacie.

Liderzy opozycji dzielą stanowiska

We wtorek miało miejsce spotkanie Grzegorza Schetyny z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz Włodzimierzem Czarzastym. Partie opozycje są przekonane, że utrzymają większość. Senatorowie niezależni mają powołać wraz z senatorami PSL wspólny klub senacki o nazwie Klub Niezależnych i Ludowych Senatorów, który będzie współpracował z KO oraz Lewicą.

Według nieoficjalnych doniesień ustalone są również personalia. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na marszałka Senatu jest Sławomir Rybicki z Platformy Obywatelskiej, brat zmarłego w Smoleńsku Arkadiusza Rybickiego.

Poza nim w prezydium Senatu zasiąść mieliby Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica), Michał Kamiński lub Jan Filip Libicki (PSL), Stanisław Karczewski (PiS), Barbara Zdrojewska (KO).

Ostateczne decyzje w sprawie stanowisk w Senacie zapadną w przyszłym tygodniu.

Więcej o:
Komentarze (221)
Fakty TVN nieoficjalnie o podziale stanowisk w Senacie. Jest nazwisko marszałka
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 64 razy 48

  Kacapy z PIS demokratycznie władzy nie oddadzą!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 44 razy 38

  Czyli Stasiu Karczewski musi się wynieść z pałacu? No cóż, no fora ze dwora...

 • allegropajew

  Oceniono 41 razy 33

  Naprawdę Karczewski? Naprawdę?
  To jeden z pewniaków pod Trybunał Stanu!!!!
  Gościula

 • 13sw

  Oceniono 43 razy 31

  Jak to marszałek senatu dla opozycji? Przecież TVP mówiła, że PiS wygrał wybory do Senatu, a w Sejmie to idzie po większość konstytucyjną?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 37 razy 27

  Na tę wieść, niewyksztalceni z małych miast, piją dziś na smutno... Znów ich warszawka i wykształciuchy "upokażajo" a miał być kwik u lewaków

 • andywoo

  Oceniono 25 razy 21

  Karczewski powinien być izolowany, pracuje dla idei gad jeden, to niech pracuje bez żadnych funkcji. Pisowskie ści3rwa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX