Protesty PiS w sprawie wyborów. Komisarz z Koszalina: Wniosek na 99 procent zostanie oddalony

- W mojej ocenie ten wniosek, ten protest wyborczy nie jest zasadny - powiedział w rozmowie z TVN24 Marek Mazur, przewodniczący Okręgowej Komisji Wyborczej w Koszalinie. Komisarz przekonuje, że protest wyborczy PiS jest bezzasadny i "powinien być pozostawiony bez dalszego biegu".
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość złożyło protesty wyborcze w sprawie wyników wyborów do Senatu w sześciu okręgach. Wywołało to ostrą krytykę opozycji, która zapowiedziała, że będzie dążyć do interwencji OBWE i Rady Europy w tej sprawie.

Komisarz wyborczy o bezpodstawnym wniosku PiS

Jeden ze złożonych protestów wyborczych dotyczy okręgu wyborczego numer 100, który obejmuje Koszalin oraz trzy otaczające go powiaty. O komentarz w tej sprawie poproszony został sędzia Marek Mazur, przewodniczący lokalnej Okręgowej Komisji Wyborczej.

Według komisarza - który podkreśla, że z protestem wyborczym PiS zapoznał się dopiero pobieżnie i nie odniósł się do niego na piśmie - we wniosku "nie zostały sformułowane zarzuty i dowody na poparcie zarzutów". Jak przekonuje sędzia, "twierdzenie, że mogłyby zostać źle zakwalifikowane głosy nieważne" jest "niczym nie poparte". Według Mazurka "protest powinien być pozostawiony bez dalszego biegu", ponieważ "nie ma żadnego dowodu wskazującego na to, że ta właśnie komisja źle zakwalifikowała głosy". Jak dodał, "na 99 procent" protest wyborczy zostanie oddalony.

Zwycięzcą w wyborach do Senatu w okręgu tym został Stanisław Gawłowski. Startujący z własnego komitetu polityk zdobył 44 956 głosów, co przełożyło się na poparcie na poziomie 33,67 procent. Drugi wynik w wyborach przypadł Krzysztofowi Nieckarzowi z PiS, który uzyskał 44 636 głosów (33,43 procent). Na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Berezowski, również kandydat niezależny. Zdobył 43 933 głosów (32,90 procent).

Więcej o:
Komentarze (184)
Protesty PiS w sprawie wyborów. Komisarz z Koszalina: Wniosek na 99 procent zostanie oddalony
Zaloguj się
 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 51 razy 51

  Protesty będzie rozpatrywać Izba Sądu Najwyższego wybrana przez PiS.

  To właśnie dlatego była batalia o Sąd Najwyższy prowadzona przez 4 lata przez PiS. Chodziło o wybory.

 • zsm-5

  Oceniono 43 razy 39

  Wręcz przeciwnie Panie Komisarzu. Pisi wniosek powinien zostać napiętnowany, jako podważanie najważniejszej decyzji Wyborców i oceniony, jak zwykłe polskie awanturnictwo i pieniactwo.

 • chi-neng

  Oceniono 33 razy 31

  "Komisarz przekonuje, że protest wyborczy PiS jest bezzasadny i "powinien być pozostawiony bez dalszego biegu".
  -----
  Całej Polsce jest wiadomo, ze PiS:owi chodzi o zdobycie Senatu dlatego stwarzają pozory. PROJEKCJA, jak zawsze, instrumentem nr 1 Kaczyńskiego.

 • niko8472

  Oceniono 28 razy 26

  Na przykładzie tych pozwów widać wyraźnie jak głęboko PiS jest w PRL zakorzeniony: mogą sobie być niezależne organy państwa demokratycznego byle były kontrolowane przez "siłę przewodnią narodu"...

 • ona_ona_80

  Oceniono 27 razy 25

  W przeciwieństwie do wniosków PiS, które są kompletnie nieuzasadnione, opozycja złożyła protesty, które mają silne podstawy. Np. kandydat po zmarłym Morawieckim został za późno zgłoszony, nie powinno go być na listach. Druga sprawa to źle wydrukowane karty, przy kandydacie było złe logo. Jeszcze się okaże, że opozycja powiększy przewagę w senacie. Kaczyński chyba odgryzłby sobie kończynę ze złości

 • pensylwania2

  Oceniono 20 razy 20

  PiS przestańcie się już kompromitować. Senat nie jest wasz i czas pogodzić się z porażką

 • viaac

  Oceniono 22 razy 20

  Uzasadnianie czegokolwiek i przedstawianie dowodów, to coś, czego PiS nie robi z zasady. Takie wymagania naczelnik nazywał imposybilizmem. Pożądaną sytuacją jest ta, w której pisowi przyznaje się rację bez dyskusji i zbędnego wnikania w szczegóły.

 • pyss_na_pis

  Oceniono 19 razy 19

  Pisowski wniosek nie poparty argumentami jest tak samo kłamliwy jak stwierdzenie (przekazywane przez prominentów pisu z Karczewskim na czele), że Marian Banaś jest kryształowym człowiekiem!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX