Niemcy. Policja zatrzymała polską zabójczynię z Bydgoszczy. Ukrywała się przez pięć lat

Dorota K. z Bydgoszczy trafiła w ręce niemieckiej policji. Kobieta ukrywała się za granicą, unikając w ten sposób kary więzienia za zabójstwo. Aby umknąć wymiarowi sprawiedliwości, wykorzystała przerwę w odsiadywaniu wyroku.
Zobacz wideo

Dorota K. została skazana na 25 lat więzienia za zabójstwo, do którego doszło w Bydgoszczy na Osowej Górze w 2008 roku. W 2014 roku kobieta nie wróciła do zakładu karnego, korzystając z przerwy w karze. Od tamtej pory ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Po latach policji udało się ją namierzyć.

Dorota K. aresztowana. Jej wizerunek stał się częścią kampanii Europolu

Dorota K. była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania, bo policjanci, którzy pracowali przy tej sprawie, zdobyli informacje świadczące o tym, że kobieta mogła wyjechać poza granicę. To przypuszczenie okazało się trafne - Dorota K. ukrywała się w miejscowości Wuppertal w zachodniej części Niemiec. Polskie służby przekazały niemieckiej policji informacje dotyczące miejsca jej pobytu. 22 października kobieta została aresztowana. Trwają procedury związane z jej ekstradycją do Polski.

Co ciekawe, kilka dni temu przypominaliśmy o historii poszukiwanej Doroty K., ponieważ została ona jedną z postaci, której wizerunek został przedstawiony w kampanii Europolu "Crime has no gender" – „Zbrodnia nie ma płci”. Znalazła się ona na liście najbardziej poszukiwanych przestępczyń w całej Unii Europejskiej. 

Bydgoszcz. Dorota K. zastrzeliła swojego męża

Dorota K. zastrzeliła swojego męża w nocy 29 stycznia 2008 r. Mężczyzna został postrzelony w głowę bronią palną Walther P99. Zmarł w wyniku rany postrzałowej - informuje Europol. Skazana na 25 lat więzienia kobieta mogła wyjść z zakładu karnego z uwagi na trudną sytuację rodziną. Taką zgodę otrzymała od sądu dwukrotnie. Po zakończeniu drugiej przerwy nie wróciła do więzienia

Więcej o: