Włodzimierz Czarzasty: Pokazaliśmy PO, co to znaczy mądrość w polityce

Kto z Lewicy będzie kandydatem na prezydenta? Szef SLD Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że informacji na ten temat należy się spodziewać wkrótce. Najpewniej będzie to mężczyzna. Czarzasty mówił też o rozmowach dot. Senatu.
Zobacz wideo

Włodzimierz Czarzasty był gościem Porannej Rozmowy RMF FM. Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej odpowiedział m.in. na pytanie o to, ile będzie klubów Lewicy w Sejmie. Polityk odpowiedział, że są dwa warianty:

- Jeden jest taki, że będzie klub i koło partii Razem, może być taki wariant, a drugi wariant jest taki, że będzie jeden klub - powiedział Włodzimierz Czarzasty. Decyzja o tym, który z nich wejdzie w życie, ma zapaść dzisiaj. 

SLD: Lewica na 100 procent wystawi swojego kandydata na prezydenta

Jeden z "trzech tenorów" Lewicy zapowiedział, że Lewica na pewno przedstawi w tym roku swojego kandydata na prezydenta

- Już mamy wypracowany wariant, ale zastanawiamy się nad momentem ogłoszenia tego - powiedział szef SLD, nie zdradzając, czy kandydatem Lewicy w wyborach prezydenckich 2020 będzie Robert Biedroń. Włodzimierz Czarzasty zaznaczył jednak, że w najbliższych wyborach Lewicę prawdopodobnie będzie reprezentował kandydat, a nie kandydatka. 

Włodzimierz Czarzasty: Zarówno PSL jak i Lewica nie byli pazerni

Gospodarz programu Poranna rozmowa  RMF FM Robert Mazurek zapytał Włodzimierza Czarzastego o to, czy Lewica będzie domagała się fotela wicemarszałka Senatu. 

- Uważamy, że jeżeli chodzi o Senat, to kierownictwo Senatu powinno zostać stworzone z PO, PSL, z niezależnych, z Lewicy oraz z PiS. Dzisiaj będę na ten temat rozmawiał z panem Grzegorzem Schetyną. Codziennie właściwie rozmawiam na ten temat z panem Kosiniakiem Władysławem Kamyszem, z którym się bardzo lubimy - powiedział szef SLD.

Włodzimierz Czarzasty zaznaczył, że marszałka Senatu powinna wskazać ta partia, która ma najwięcej senatorów i senatorek. 

W wypadku paktu senackiego Platforma ma dlatego najwięcej senatorek i senatorów, bo zarówno PSL jak i Lewica nie byli w tym pazerni. Mogliśmy zgłosić więcej i się uprzeć przy tym, ale wtedy by nie było paktu. Pokazaliśmy Platformie Obywatelskiej, co to znaczy mądrość w polityce - skomentował jeden z trzech liderów Lewicy. 
Więcej o: