Julia Pitera w Gazeta.pl: Ktoś się czegoś boi? Grzegorz Schetyna musi przejść weryfikację

- Przestańmy mówić o osobistych ambicjach ludzi. Schetyna powinien się poddać weryfikacji - mówiła w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Julia Pitera, polityk Platformy Obywatelskiej i była posłanka partii.

W porannej rozmowie Gazeta.pl gościła Julia Pitera, posłanka Platformy Obywatelskiej w rządzie Donalda Tuska, która w latach 2007-2011 pełniła funkcję sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W tym roku Julia Pitera nie wystartowała z ramienia partii ani w wyborach do europarlamentu, ani do Sejmu czy Senatu. Jak podkreśliła, Grzegorz Schetyna powinien zostać rozliczony z przegranych wyborów parlamentarnych. - Ktoś się czegoś boi, poddania weryfikacji? Przestańmy mówić o osobistych ambicjach ludzi. Schetyna powinien się poddać weryfikacji. Jeśli przejdzie ją suchą nogą, to sprawa się skończy - mówiła.

Pitera została też zapytana, czy poparłaby kandydaturę Joanny Muchy na stanowisko szefowej Koalicji Obywatelskiej, a Donalda Tuska - na kandydata w wyborach prezydenckich. - Taki tandem mógłby być naprawdę niezły - przyznała.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie