Morawiecki, Kaczyński, potem długo, długo nikt. W sondażu zapytano o to, kto powinien być premierem

38,6 proc. badanych chce, by premierem nadal był Mateusz Morawiecki - wynika z sondażu IBRiS dla RMF FM i "DGP". Drugie miejsce przypadło Jarosławowi Kaczyńskiemu, natomiast na podium znalazła się... odpowiedź "Nie wiem / Trudno powiedzieć".
Zobacz wideo

W sondażu IBRiS, zleconym przez RMF FM i "Dziennik Gazetę Prawną", zapytano respondentów o to, który z polityków Zjednoczonej Prawicy powinien zasiadać w fotelu Prezesa Rady Ministrów. Najwięcej badanych wskazało obecnego premiera Mateusza Morawieckiego - zdobył on 38,6 proc.

Drugi na podium uplasował się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, którego wskazało 21,9 proc. respondentów. Co interesujące, aż 20,2 proc. badanych wybrało odpowiedź "Nie wiem / Trudno powiedzieć". Na tym nie koniec, ponieważ badani mieli też do wyboru, poza Kaczyńskim i Morawieckim, Zbigniewa Ziobro, Mariusza Błaszczaka i Beatę Szydło, jednak znaczna część z nich wybrała opcję "Żaden z powyższych". Takich osób było 17,5 proc.

Beatę Szydło w sondażu dla RMF FM i "DGP" wskazało zaledwie 1,2 proc. badanych, Mariusza Błaszczaka 0,5 proc., a Zbigniewa Ziobrę - nikt (0 proc.). Jeszcze po wyborach według doniesień medialnych Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski (jednej z partii w Zjednoczonej Prawicy), miał starać się o stanowisko wicepremiera.

Warto zauważyć, że w badaniu nie pytano o postać aktualnego wicepremiera i ministra nauki Jarosława Gowina, lidera partii Porozumienie (także wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy).

Badanie przeprowadzono 18-19 października, metodą telefoniczną, na grupie 1100 osób.

Więcej o:
Komentarze (106)
Sondaż: Kto powinien być premierem? Morawiecki liderem, drugi Kaczyński, podium zamyka "Nie wiem"
Zaloguj się
 • jakub13579

  Oceniono 23 razy 21

  Cóż to za news ? O tym, że ziobro = 0 Miller już 20 lat temu informował publikę. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło. ziobro to osobnik stabilny.

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 19

  Jak widzę , ci którzy byli pytani o zdanie, mają przedziwny ‘smak’ .
  Totalnie wypaczony przez 550+.
  Te wybory, które poczynili, są wprost NIE DO STRAWIENIA, wg mnie…
  I jak sądzę wg wszystkich zdrowo-, trzeźwo-myślących i dbających o przyszłość własnych dzieci, przyszłych pokoleń i Polski.

 • vomitorium1

  Oceniono 18 razy 16

  „Morawiecki, Kaczyński, potem długo, długo nikt.”
  a gdzie antoś (?)
  (różnica niewielka
  a byłoby śmieszniej)

 • wadera3

  Oceniono 15 razy 15

  I to "zerowe" spojrzenie, pełne nienawiści - do wszystkiego.

 • jxl82

  Oceniono 21 razy 15

  I tak przepowiednia Leszka Millera wypełniła się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX