Pilna debata w Parlamencie Europejskim. Chodzi o nowelizację polskich przepisów o edukacji seksualnej

W Parlamencie Europejskim jeszcze dziś odbędzie się debata na temat nowelizacji polskich przepisów dotyczących edukacji seksualnej. Wniosek o to złożyli europosłowie z grupy socjalistów, którzy uważają, że planowane w polskim prawie zmiany zmierzają do kryminalizacji edukacji seksualnej.
Zobacz wideo

W poniedziałek wieczorem w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbędzie się debata na temat nowelizacji przepisów dotyczących edukacji seksualnej w Polsce. Wniosek o jej przeprowadzenie złożyli posłowie z Partii Europejskich Socjalistów. Otrzymał on wymaganą większość. O planowanej pilnej debacie poinformował m.in. Robert Biedroń na Twitterze.

Według socjalistów projekt ten doprowadzi do kryminalizacji edukacji seksualnej. Konserwatyści przekonują, że chodzi wyłącznie o zwalczanie pedofilii. W tej sprawie w listopadzie europarlament zagłosuje nad rezolucją.

PiS chce karać edukatorów seksualnych

Projekt nowelizacji polskiego kodeksu karnego tak, aby karać można było za "publiczne pochwalanie i propagowanie seksualnej aktywności osób małoletnich" został przygotowany przez inicjatywę "Stop pedofilii". Wprowadzenie w życie tego prawa mogłoby uderzyć m.in. w edukatorów seksualnych, ale również w ginekologów przepisujących tabletki antykoncepcyjne, szkolnych psychologów, a nawet dziennikarzy i wydawców, którzy publikują książki i broszury edukacyjne dotyczące seksualności.

PiS zapowiedziało bezwarunkowe poparcie dla tego projektu obywatelskiego.

Więcej o: