PiS kieruje kolejne wnioski do Sądu Najwyższego ws. wyborów. Tym razem cztery okręgi

PiS złożył kolejne wnioski do Sądu Najwyższego. Tym razem protest wyborczy dotyczy okręgów nr 12, 95, 96 i 92 w wyborach do Senatu. Informację o tym przekazał szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz wideo

"PiS złożył kolejne wnioski do SN w ramach protestów wyborczych; chodzi o ponowne przeliczenie głosów w czterech okręgach w wyborach do Senatu - nr 12, 95, 96 i 92" - informuje za PAP Radio Zet. Wiadomość o wnioskach przekazał agencji Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Potwierdził ją również w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową. Jak przekazał, podobnie jak w poprzednich dwóch przypadkach, PiS chce ponownego przeliczenia głosów we wskazanych okręgach.

- Uzasadnienie jest podobne jak w przypadku poprzednich dwóch protestów, czyli suma głosów nieważnych jest wyższa, niż różnica, jaka była między kandydatem, który uzyskał mandat senatora a kandydatem, który przegrał - argumentował Krzysztof Sobolewski.

PiS kieruje kolejne wnioski do SN ws. wyborów do Senatu

W 12. okręgu (obejmującym Grudziądz i powiaty: grudziądzki, brodnicki, wąbrzeski, rypiński i gołubsko-dobrzyński) wybory do Senatu wygrał Ryszard Bober z PSL z wynikiem 52 619 głosów. Drugi wynik przypadł Andrzejowi Mioduszewskiemu z PiS (50 168).

W okręgu nr 95 (powiaty krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, kępiński) wygrała Ewa Matecka z KO (80 084 głosy), jej konkurent z PiS, Łukasz Mikołajczyk, uzyskał 77 780 głosów.

Senatorem z okręgu 96. (Kalisz a także powiaty: kaliski, pleszewski, jarociński) został Janusz Pęcherz z 72 579 głosami. Andrzej Wojtyła z PiS uzyskał 70 993 głosy.

Natomiast w 92. okręgu (powiaty gnieźnieński, słupecki, średzki, śremski, wrzesiński) wygrał Paweł Arndt (76 897 głosów). Drugi wynik przypadł Robertowi Gawłowi z PiS (75 413). 

Więcej o: