PiS kieruje kolejne wnioski do Sądu Najwyższego ws. wyborów. Tym razem cztery okręgi

PiS złożył kolejne wnioski do Sądu Najwyższego. Tym razem protest wyborczy dotyczy okręgów nr 12, 95, 96 i 92 w wyborach do Senatu. Informację o tym przekazał szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz wideo

"PiS złożył kolejne wnioski do SN w ramach protestów wyborczych; chodzi o ponowne przeliczenie głosów w czterech okręgach w wyborach do Senatu - nr 12, 95, 96 i 92" - informuje za PAP Radio Zet. Wiadomość o wnioskach przekazał agencji Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Potwierdził ją również w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową. Jak przekazał, podobnie jak w poprzednich dwóch przypadkach, PiS chce ponownego przeliczenia głosów we wskazanych okręgach.

- Uzasadnienie jest podobne jak w przypadku poprzednich dwóch protestów, czyli suma głosów nieważnych jest wyższa, niż różnica, jaka była między kandydatem, który uzyskał mandat senatora a kandydatem, który przegrał - argumentował Krzysztof Sobolewski.

PiS kieruje kolejne wnioski do SN ws. wyborów do Senatu

W 12. okręgu (obejmującym Grudziądz i powiaty: grudziądzki, brodnicki, wąbrzeski, rypiński i gołubsko-dobrzyński) wybory do Senatu wygrał Ryszard Bober z PSL z wynikiem 52 619 głosów. Drugi wynik przypadł Andrzejowi Mioduszewskiemu z PiS (50 168).

W okręgu nr 95 (powiaty krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, kępiński) wygrała Ewa Matecka z KO (80 084 głosy), jej konkurent z PiS, Łukasz Mikołajczyk, uzyskał 77 780 głosów.

Senatorem z okręgu 96. (Kalisz a także powiaty: kaliski, pleszewski, jarociński) został Janusz Pęcherz z 72 579 głosami. Andrzej Wojtyła z PiS uzyskał 70 993 głosy.

Natomiast w 92. okręgu (powiaty gnieźnieński, słupecki, średzki, śremski, wrzesiński) wygrał Paweł Arndt (76 897 głosów). Drugi wynik przypadł Robertowi Gawłowi z PiS (75 413). 

Więcej o:
Komentarze (481)
PiS kieruje kolejne wnioski do Sądu Najwyższego ws. wyborów. Tym razem cztery okręgi
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 123 razy 119

  Jak to było z tym "brakiem akceptacji woli wyborców"? Przypomnijcie mi, proszę?…

  KOMUCHY…

 • borek-skorek

  Oceniono 92 razy 86

  Czemu opozycja nie zakwestionuje wyborów do Sejmu? Ku...wa obudźcie się.

 • wielokropek

  Oceniono 57 razy 55

  Bezczelnosc I pazernosc PiSiorow przechofzi wszelkie pojecie. Nie ma zadnych, ale to ZADNYCH podstaw do tego, by stwierdzic, ze wyniki byly manipulowane. Wiec nie ma podstaw do protest. Chodzi tylko o to, by wycyganic dodatkowe stanowiska dla PiSu. W tej sytuacji oozycja powinna wnioskowac o przebadanie wszystkich okregow, w ktorych przegarala - na tej samej zasadzie. To bylby dopiero konstytucyjny kryzys.

 • postronny.obserwator

  Oceniono 58 razy 54

  Demokracja demokracją, a zwycięstwo i tak musi być po ich stronie.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 61 razy 53

  władzy raz zdobytej nie oddamy, nigdy !
  tak Jaro powiedział i tak ma byc !
  a opozycja ?
  ano gada w telewizorni na okrągło o tym samym
  czyli o Schetynie
  i demokracji

 • 4head

  Oceniono 44 razy 44

  Jeżeli pis będzie robić jakieś machloje z wynikami wyborów osobiście stanę i zagrodzę puczystom drogę do Sejmu. Nie może być tak, że jeden smutny dziad z Żoliborza jest niezadowolony z wyniku wyborów i dlatego wyrzucają do kosza demokrację. Dość!

 • stan tom

  Oceniono 42 razy 40

  Przecież już były liczone głosy, również przez pisowskich mężów zaufania. To może całkowicie unieważnić wybory, suweren na pewno da druga szansę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX