W ich okręgach może dojść do ponownego liczenia głosów. "PiS chce wpływać na wynik wyborów"

- Żaden z senatorów demokratycznej opozycji i senatorów niezależnych nie dał się przekupić czy przeciągnąć i to jest powód tego wniosku - tak Gabriela Morawska-Stanecka skomentowała protest wyborczy PiS, który dotyczy wyniku głosowania w jej okręgu. Do sprawy w rozmowie z dziennikarzami odniósł się też senator elekt Stanisław Gawłowski. Według niego PiS chce zakwestionować wybory Polaków.
Zobacz wideo

- Jestem spokojna o wynik wyborów, ponieważ ja w tym okręgu wybory wygrałam i jestem przekonana, że decyzja wyborców zostanie przez Prawo i Sprawiedliwość uszanowana. Jako demokratyczna opozycja będziemy się trzymać razem i w końcu wygramy - powiedziała na konferencji prasowej Gabriela Morawska-Stanecka, która dostała się do Senatu z okręgu nr 75 z siedzibą w Katowicach. Między innymi tego okręgu dotyczą zastrzeżenia PiS.  - Uważam, że ten wniosek jest złożony dlatego, że żaden z senatorów demokratycznej opozycji i senatorów niezależnych nie dał się przekupić czy przeciągnąć i to jest powód tego wniosku - oceniła Morawska-Stanecka.

"Nieważne, jak głosują. Ważne, kto liczy"

Jak stwierdziła, w sondażach wyborczych okręg nr 75 "był traktowany jako okręg, w którym wygra Prawo i Sprawiedliwość". - Myślę, że fakt, że wygrałam ja, zaskoczył Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ oni uważali, że akurat ten okręg przejmą - powiedziała.

Do wniosku PiS do Sądu Najwyższego odniósł się też Stanisław Gawłowski, który wygrał wybory w okręgu nr 100. - PiS chce wpływać na wynik wyborów. To wyborcy zdecydowali, kto w Polsce objął mandaty senatorów, a PiS-owi tak na prawdę bliżej do hasła, które znane jest z przeszłości: nieważne, jak głosują, ważne, kto liczy. Głosy obliczone w obwodowych komisjach wyborczych, w których przecież PiS miał swoich przedstawicieli - członków komisji, mężów zaufania - spływały do państwowej komisji i to zostało już potwierdzone. Więc co chce PiS udowodnić? - pytał w rozmowie z TVN Stanisław Gawłowski.

Polityk ocenił, że "PiS chce zakwestionować wybory Polaków" poprzez nowo utworzoną izbę, "powołaną przez KRS, której skład wskazuje na powiązanie polityczne". - Skandaliczna historia - skwitował Gawłowski.

Protest PiS ws. wyborów do Senatu

PiS złożył protesty wyborcze do Sądu Najwyższego w związku z wynikami wyborów do Senatu między innymi w okręgach nr 75 (Katowice) i nr 100 (Koszalin). Tam kandydaci PiS przegrali z kandydatami innych komitetów niewielką liczbą głosów. Jednocześnie zebrano tam wiele głosów nieważnych, czym uzasadniał decyzję PiS Radosław Fogiel, wicerzecznik partii. -  Nie negujemy wyników wyborów. Jeśli tam wszystko jest w absolutnym porządku, to zostanie to potwierdzone przez Sąd Najwyższy. Chyba lepiej, żeby ci senatorowie mieli mocny mandat, a nie kwestionowany przez kogoś przez najbliższe cztery lata - mówił Fogiel. Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS, popołudniu poinformował PAP, że kolejne wnioski dotyczą komitetów nr 12, 95, 96 i 92.

Więcej o:
Komentarze (150)
Wniosek PiS ws. wyborów do Senatu. "PiS chce wpływać na wynik wyborów"
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 42 razy 34

  Te same metody co w Turcji Erdogana.

  Partia Erdogana tez ma "Sprawiedliwosc" w nazwie, jak PiS jest autokratyczna, antyliberalna, PROPUTINOWSKA, antyswiecka i niszczy demokracje jednoczesnie klamiac, ze jej broni.

 • postronny.obserwator

  Oceniono 42 razy 32

  Przstańmy się oszukiwać, że w Polsce nadal istnieje demokracja. Skończyła się z dojściem pisu do władzy w 2015 r.

 • dmbdmb

  Oceniono 26 razy 22

  Buahahaha! PiS nawet kiedy jest u władzy drze się że wybory były sfałszowane? No nie mogę!

 • jacmenos

  Oceniono 21 razy 19

  PIS idzie na rympał , jak zwykle ! Jeżeli ktoś myślał ,ze się powstrzymają to jak zwykle się niemiło rozczaruje ! Raz zdobytej władzy nie oddamy ! A prawo ? Konstytucja ? Uczciwość ?
  To dobre będzie jak wytną opozycję całkowicie !

 • bamapo

  Oceniono 25 razy 19

  Dziękujemy przygłupom głosującym na PIS.

 • stfur0000

  Oceniono 19 razy 17

  PIS już kombinuje. Chwilę im zajęło przygotowanie się do fałszowania wyników, ale jak widać już wszystko mają ogarnięte.

 • skandynawek

  Oceniono 20 razy 16

  Ponowic cale wybory. Teraz jak ludzie zobaczyli jak pis oszukal na kielbase wyborcza, dwie wieze, 13 i 14 emeryture, to nie uzbiera polowy tego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX