Stanisław Piotrowicz jednak w Sejmie? PiS ma szukać chętnych do rezygnacji z mandatu

Stanisław Piotrowicz jednak ma szanse zostać posłem na kolejną kadencję - podaje Wirtualna Polska. Według portalu PiS szuka posłów-elektów, którzy na jego rzecz zrzekliby się mandatu. Rozmowy miały być prowadzone m.in. ze starostą jarosławskim.
Zobacz wideo

Jak podaje wp.pl, PiS poszukuje osób z okręgu nr 22 (Krosno), które, choć zdobyły mandat, zgodziłyby się go oddać. Cel jest prosty: w takiej sytuacji do Sejmu wszedłby Stanisław Piotrowicz, którego wynik (10293 głosów), okazał się niewystarczający, by zostać posłem. Polityk uzyskał zaledwie o 884 głosy mniej od Tadeusza Chrzana, starosty jarosławskiego. Gdyby ten zrezygnował, mandat trafiłby właśnie do Piotrowicza. - Były rozmowy ze starostą jarosławskim. W zamian za rezygnację z mandatu ma dostać prezent na pocieszenie w postaci dobrej fuchy - twierdzi anonimowy informator portalu.

Wybory 2019. Stanisław Piotrowicz jednak z szansą na mandat?

- Nic o tym nie wiem, ale ja zawsze dowiaduję się na końcu. Inni zawsze wiedzą wcześniej - powiedział z kolei starosta Chrzan. 

Informacji nie potwierdzają ani Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS, ani Krzysztof Sobolewski szef komitetu wykonawczego partii. Obaj jednak nie zaprzeczyli scenariuszowi, w którym Piotrowicz dostaje się do Sejmu.

Według niepotwierdzonych na razie doniesień PiS ma sondować też Teresę Pamułę. To szefowa Podkarpackiego Oddziału ARiMR i wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Pamuła uzyskała w wyborach 12 905 głosów

Więcej o: