Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła wpis Grzegorza Schetyny o ks. Popiełuszce jako "niezręczny"

Szef Platformy Obywatelskiej w swoim wpisie na Twitterze zestawił śmierć ks. Jerzego Popiełuszki z samospaleniem Piotra Szczęsnego. Do słów polityka odniosła się teraz kandydatka KO na premiera w wyborach parlamentarnych Małgorzata Kidawa-Błońska.
Zobacz wideo

Grzegorz Schetyna na swoim profilu na Twitterze wspomniał o 35. rocznicy śmierci księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana "Solidarności", który został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Polityk zestawił to ze śmiercią Piotra Szczęsnego - aktywisty, który w 2017 roku dokonał samospalenia przez Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. - Obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich. Składamy Im hołd - napisał szef Platformy Obywatelskiej.

Małgorzata Kidawa-Błońska o wpisie Grzegorza Schetyny - "Myślę, że odpowiada za to ten, do kogo profil należy"

Do wpisu polityka odniosła się Małgorzata Kidawa-Błońska, która w ostatnich wyborach parlamentarnych startowała jako kandydatka na premiera z list Koalicji Obywatelskiej. Posłanka uzyskała również najwyższe poparcie wyborców. W rozmowie w RMF FM Kidawa-Błońska przyznała, że porównanie Grzegorza Schetyny było niezręczne. - Niezręcznością było połączenie przez Schetynę tych dwóch osób, ks. Popiełuszki z Piotrem Szczęsnym. Pamiętałabym też, że rocznica śmierci Piotra Szczęsnego przypada 10 dni później - dodała. Posłanka zaznaczyła, że nie wie czy sam polityk, czy ktoś inny umieścił ten wpis na Twitterze, jednak za wpisy odpowiada ten, do kogo należy profil.

Dodatkowo polityk odniosła się do październikowych wyborów. Małgorzata Kidawa-Błońska przyznała, że jest zadowolona ze swojego wyniku. - Sama wygrałam z Prawem i Sprawiedliwością (...) ludzie stwierdzili, że warto mi zaufać i ten wynik podniosłam. Na pewno nie jest to wynik, jakbym chciała, żeby miała Koalicja, ale ja mogę powiedzieć, że dla wielu ludzi to było ważne, że jestem liderem tej listy -  stwierdziła posłanka. Polityk, która zapytana została o to, czy wystartuje w wyborach na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej przyznała, że jest taka możliwość. - Jeżeli będą wybory na szefa partii ja taką decyzję może rozważę, może nie. Nie jest to moje marzenie - podsumowała Kidawa-Błońska.

Więcej o:
Komentarze (89)
Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła wpis Grzegorza Schetyny o ks. Popiełuszce jako "niezręczny"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 23 razy 13

  Abp Stanisław Gądecki porównał do Popiełuszki Marka Jędraszewskiego. Nie wiem, czy podobny wzrostem, czy co...

 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 10

  Z tym wpisem, to jest tak jak ze słynnymi bezami Kwaśniewskiej, które po sprawdzeniu okazały się nie żadna bezą tylko ptysiem.
  Bo we wpisie Schetyny NIE BYŁO nic "niegodnego", ot tylko zbieżność dat śmierci. Ale pisiory MUSIAŁY zrobić z goowna rakietę, bo jak taki Schetyna ŚMIE "tykać" prawie już świętego Popiełuszkę?

 • westgreg

  Oceniono 17 razy 9

  Jeżeli Schetynie obie rocznice się tak właśnie kojarzą, to ma pełne prawo tak właśnie o nich napisać. I nic nikomu do tego. Wpis miał charakter emocjonalny.

 • jan.go

  Oceniono 12 razy 8

  Może ktoś wytłumaczy w czym niezręczność ? Dobrze Szczęsny był przeciwko wynaturzeniom PiS tylko czy Popiełuszko jakby żył byłby za ? Tego nie wiemy Oboje zginęli za ideały Polityków prosiłbym o nie zawłaszczanie postaci historycznych

 • nutka7.17

  Oceniono 13 razy 7

  Kidawa-Błońska to przykładna katoliczka i wszystko co ktokolwiek zestawi z kk, jej jawi się jako niezręczność. Za dużo w KO jest ludzi poddańczo nastawionych wobec czarnej mafii, to nie rokuje dobrze dla oczekiwanych przez część społeczeństwa zmian w obrębie odrębności kościoła od państwa.

 • jan_orzech

  Oceniono 10 razy 6

  wydaje mi sie, ze jednak trudno te dwie smierci zestawic. jeden z tych ludzi podpalil sie w protescie przeciw wladzy, drugiego wladza skatowala na smierc, bo przeciw wladzy wystepowal.

  nie zyjemy w takich czasach i na miejscu p. schetyny ostrozniej dobieralbym porownania

 • 174pit

  Oceniono 10 razy 6

  Schetyna na czele opozycji, to pewna wygrana Adriana w wyborach prezydenckich.
  Ręce opadają. On - niezręcznie się wpisał, ona - niezręcznie wcisnęła guzik do głosowania.
  A może by tak trochę pomyśleć zawczasu?

 • threemen

  Oceniono 12 razy 6

  Dobrze napisał. Co tu niezręcznego. Poza tym PiS jest pewien, że Popiełuszko popierałby dzisiejszy autorytaryzm?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX