Warszawa. Sławomir Nitras pozwał Kancelarię Sejmu. Rusza pierwsza rozprawa

Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras pozwał Kancelarię Sejmu za decyzje, które podejmowane były za kadencji marszałka Marka Kuchcińskiego. Według polityka padł on ofiarą dyskryminacji. W poniedziałek rusza pierwsza rozprawa.
Zobacz wideo

Jak podaje RMF FM w poniedziałek 21 października rozpoczął się proces Sławomira Nitrasa przeciwko Kancelarii Sejmu. Jest to pierwsza taka rozprawa w historii polskiego parlamentaryzmu.

Sławomir Nitras wytoczył proces Kancelarii Sejmu - powodem dyskryminacja polityka

Sławomir Nitras wytoczył Kancelarii Sejmu proces w sprawie decyzji byłego marszałka Marka Kuchcińskiego. Dotyczy ona kar finansowych, jakie były nakładane na posła za jego wypowiedzi z trybuny sejmowej. Polityk PO uważa, że decyzje marszałka były dyskryminujące.

Pozew prawników posła oparty jest o polskie i unijne przepisy. Dotyczą on zakazu dyskryminacji ze względu na pleć, pochodzenie, kolor skóry, wyznanie, ale też poglądy polityczne. Sławomir Nitras dowodzi, że podczas ostatnich posiedzeń Sejmu był on dyskryminowany tylko z powodu swoich wypowiedzi.

- Mi nie daje się składać wniosków formalnych. Nie udzielano mi głosu albo przerywano go po 15 sekundach - powiedział w rozmowie z RMF FM polityk. Poseł Platformy Obywatelskiej wskazał, że inną z kar był zakaz wyjazdów zagranicznych nałożony mimo tego, że polityk był członkiem zgromadzenia parlamentarnego OBWE. Według Sławomira Nitrasa wszystkie kary nałożone przez marszałka Kuchcińskiego kosztowały go blisko 60 tysięcy złotych: To roczne wynagrodzenie - dodał poseł.

Więcej o:
Komentarze (54)
Warszawa. Sławomir Nitras pozwał Kancelarię Sejmu. Rusza pierwsza rozprawa
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 50 razy 44

  W sumie czemu nie? Kuchciński był stronniczy do bólu i odpowiada za kryzys parlamentarny z grudnia 2016. Natomiast pisowskie media i ich wyborcy niczego gorszego o Nitrasie już nie powiedzą ani nie napiszą.

 • chi-neng

  Oceniono 46 razy 40

  Brawo, panie Nitras!
  Tak trzymać!
  Za fasony Kuchcińskiego powinna cała opozycja; wszyscy razem i każdy indywidualnie, pozwać Kancelarie Sejmu + Kuchcińskiego. I nie tylko.

 • robson15

  Oceniono 38 razy 34

  Mam nadzieje ze ten sąd jeszcze nie jest spacyfikowany przez mgr Zero i wyda sprawiedliwe orzeczenie.
  Ewidentnie Nitras był szykanowany przez latającego Ogrodnika i kary nakładane przez niego na Nitrasa były po prostu wydumane. Nie podobało się pisiorom ze Nitras mówił na forum Sejmu prawdę na ich temat. Ogrodnik więc dostał polecenie uprzykrzanie mu życia i nakładanie idiotycznych kar na posła. Poza tym nie pozwolił mu wygłaszać swoich opinii i wniosków.
  Przypuszczam że za parę lat Parlament kończący swoja kadencję będzie w podręcznikach pokazywany jak nie może wyglądać parlamentaryzm w demokratycznym kraju.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 37 razy 31

  Może teraz ktoś pozwie rząd za powołanie pana Banasia bez sprawdzania na szefa NIK. Ośmiesza to nas na cały świat i zagraża narodowemu bezpieczeństwu naszych danych i podważa wiarygodność pracy NIK.

 • rybka9915

  Oceniono 35 razy 29

  Rozqrwiony "oblatywacz" kuchncinski - jako swiadek w sadzie moze duzo elementow humorystycznych dostarczyc, szczegolnie w trakcie mow bez kartki.

 • mmarysia123

  Oceniono 35 razy 27

  Brawo Panie pośle !!!! Powiało trochę optymizmem. Dobrze , że są tacy ludzie jak Pan !!! Przeżyliśmy komunę , przeżyjemy PIS dzięki takim ludziom jak Pan!!!

 • Adam Hernes

  Oceniono 29 razy 25

  Trzymam kciuki. Sprawa jest już raczej wygrana. Bo posłom PiS się nie przerywa i nie nakłada na nich kar, pomimo podobnego zachowania. Brak symetrii w tej sprawie jest oczywisty.

 • ziggybam

  Oceniono 30 razy 24

  Trzymaj się Nitro. Tylko tacy jak ty mają odwagę jebnąć PiS prosto w wolski pysk.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 23 razy 19

  Panie Nitras proszę przecierać ścieżki bo w tym nowym składzie parlamentarzystów będzie na pewno więcej wykluczonych którzy trafią na listę "wykluczeni i do ukarania" . Zamykanie buzi krzyczącym i wołającym o sprawiedliwość to taka Pisowska tradycja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX